Samsung, son üç yılın en büyük kârlılığını açıklayabilir

Samsung, çok yakında duyuracağı 4. çeyrek sonuçları ile son üç yılın en iyi sonuçlarını açıklayabilir. Note 7 olayından sonra böylesi bir başarı, takdire şayan.

Galaxy Note 7 modelinin geri çekilmesinden bu yana neredeyse dört ay geçti. Bu dönem, şirketin tarihinde belki de en zorlu dönemlerden biri olmasına karşın şirket 4. çeyrek sonuçlarında son yılların en iyi kârlılık rakamlarını paylaşmaya hazırlanıyor.

Bugün itibarıyla açıklanan 2016 yılı 4. çeyrek beklentilerine göre şirketin yaklaşık 7.2 milyar dolar faaliyet kârı açıklaması bekleniyor. Bu rakam, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine oranla neredeyse iki katlık bir artış demek oluyor.

Samsung Galaxy S7

Bu sonuçlar gösteriyor ki Galaxy Note 7 olayı Samsung‘un finansal durumu için sadece kısa süreli bir sallantıya yol açmış. Üçüncü çeyrekte normal şartlarda yıl bazında kârlılıkta büyüme bekleyen Samsung, Note 7 olayının kârlılığı düşürmesi sonrasında 6.6 milyar dolar beklentisine karşın 4.4 milyar dolar ile çeyreği kapatmıştı.

Bugün yayınlanan beklentiler ise 4. çeyrekte şirketin son üç yılda elde ettiği en iyi sonuçları elde edeceği yönünde. Bunda tabii ki Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinin Note 7 olayından sonra başarılı satışlarını koruması yatıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here