Samsung son üç yılın en yüksek kârlılığını açıkladı

Samsung 4. çeyrek sonuçlarını açıkladı. Son üç yılın en iyi kârlılığını duyuran şirketin mâli durumları gayet iyi.

2016‘nın 4. çeyrek sonuçlarını açıklayan Samsung, son üç yılın en iyi kârlılık rakamlarını açıklarken, yıl bazında da %50 artış sağladı. Görüşüne bakılırsa Galaxy Note 7 olayı şirketi mâli açıdan çok da kötü etkilemedi.

7.92 milyar dolar faaliyet kârı açıklayan şirket, toplam gelir olarak ise yılın son çeyreğinde 44.6 milyar dolar elde etmiş. Samsung‘un açıklamasına göre ekran paneli ve bellek çipi gibi üretimler yapan komponent bölümü yıldızlaşan performansıyla %77 büyüdü ve 4.25 milyar dolar gelir elde etti.

Geçtiğimiz ay açıklanan mâli sonuç beklentilerine benzer sonuçlar açıklayan Samsung, yıl bazında da artış sağladı. 2016 yılının toplamında 25.11 milyar dolar faaliyet kârı duyurulurken, 173.36 milyar dolar gelir elde edildi. Bu da sırasıyla yıl bazında %11 ve %0.5 oranında artış anlamına geliyor.

Samsung’u geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7 olayı için yaklaşık 5 milyar doları bulan bir maaliyet açıklaması, ardından gelen bu sonuçlar şirketin hem Galaxy S7 ve diğer modellerinin satış başarısını hem de diğer bölümlerin başarılı olduğunu gösteriyor. Bakalım şirketin bu yılki durumu nasıl gelişecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here