Samsung Galaxy C5 teknik özellikler ve performans testi

Samsung Galaxy C7 teknik özellikleri GFXBench'te görüldü.

Samsung Galaxy C5, Geekbench platformunda test edildi, teknik özellikleri listelendi

Samsung, orta sınıf ve üst sınfıın cazip özelliklerini bir araya getiren yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor. Yeni nesil ürünlerin tasarımında metal ve cam kullanılacağı söyleniyor. Daha önceleri, C modellerinin giriş seviyesinde olacağı ve böylece J sınıfı Android akıllı telefonların yerine geçeceği öne sürülmüştü. Sızdırılan Galaxy C5 SM-C5000 test sonuçlarına bakılırsa bu ürünler, performans yönünden S serisi amiral gemisi modeller ile A serisi orta sınıf cihazlar arasına yerleşecek.

GALAXY-C5-GALAXY-A5-GALAXY-S7-karsilastirmasi-2

Galaxy C serisi ilk modeli Geekbench 3 test platformunda sınandı. Cihazın ekran boyu ve çözünürlüğü kayıtlarda belirtilmiyor. Fakat, aygıtın model numarasının SM-C5000 olduğu dikkatimizi çekti. Samsung’un daha önceki ürün sınıflandırmalarından anladığımız kadarıyla bu cihaz 5 inç orta boy akıllı telefonlarla rekabet edecek. Ürünün diğer 5 inç Samsung Galaxy modelleriyle kıyaslaması da şöyle.

Samsung Galaxy C5 SM-C5000 modelinin şimdiye dek internete sızan teknik özelliklerini Galaxy A5 ve Galaxy S7 ile kıyasladık.

Bu akıllı telefonun Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemini içerdiğini belirtelim. Dolayısıyla cihaz, daha önceki nesilden kalan bir test sistemi olamayacak kadar güncel durumda. Geekbench 3 veritabanında yazılanlara bakılırsa, Galaxy C5’in kalbinde, sekiz çekirdekli 1,52 GHz Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617 mobil işlemci bulunuyor. Bu orta seviye işlemci, 4 GB RAM ile destekleniyor.

GALAXY-C5-GALAXY-A5-GALAXY-S7-karsilastirmasi-3

Samsung SM-C5000, Geekbench 3 tek çekirdek testinde 802 puan elde ediyor. Çok çekirdekli sistem testindeki skorunsa 4884’e yükseldiğini görüyoruz. Cihazın kamera çözünürlüğü, ekran boyu, depolama alanı, pil kapasitesi ve fiyatı henüz resmi olarak ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here