Samsung Galaxy Note 10 fiziksel tuşları ortadan kaldırabilir

Samsung Galaxy Note 10 fiziksel tuşları ortadan kaldırabilir

Samsung’un yeni Note serisi akıllı telefonu Galaxy Note 10 fiziksel tuş olmayan tasarımla gelebilir. Cihaz hakkındaki detaylar haberimizde.

Samsung’un 2019 yılındaki ilk amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S10 serisi olmuştu. Bu cihazlar birçok önemli yenilikle gelmişti ancak görünen o ki asıl büyük değişim Galaxy Note 10 tarafında olacak. Söylentilere göre Samsung’un yeni yıldızı Note 10 fiziksel tuşları ortadan kaldırarak Samsung tarafında bir ilke imza atacak.

Fiziksel hiçbir tuşu olmayan ilk Samsung akıllı telefon

Fiziksel tuşlar derken cihazdaki tüm fiziksel tuşlar kast ediliyor. Note 10’da sadece orta tuş (home tuşu) değil ses tuşları ve güç tuşu dahil olmak üzere hiçbir fiziksel tuş bulunmayacağı iddia ediliyor. Bu fikir aslında akıllı telefon dünyasında bir ilk değil, daha önce Meizu ve Vivo firmaları da bu fikri deneyip hayata geçirmişlerdi. Ancak Samsung’un bu konuda herhangi bir çabası olmamıştı. Söylentiler doğru çıkarsa Note 10’da fiziksel tuşlar yerine sensörler ve jestler kullanılacak.

Samsung Galaxy Note 10 fiziksel tuşları ortadan kaldırabilir
Samsung Galaxy Note 9 2018 yılının 9 Ağustos’unda tanıtılmıştı.

Samsung Galaxy Note 10’un 2019 yılının Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor. Bu iddianın sebebi, Galaxy Note 9’un 9 Ağustos 2018 tarihinde tanıtılmış olması. Samsung’dan bir 10 Ağustos sürprizi görürsek şaşırmayalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here