Samsung Galaxy Note7’nin en net fotoğrafı sızdırıldı

Samsung Galaxy Note7 teknik özellikler ve tasarım - CihazTV

Samsung Galaxy Note7’yi merak edenler, 2 Ağustos’taki tanıtımı beklerken bu fotoğrafla idare ediverin

Güney Koreli teknoloji geliştiricisi Samsung, büyük ekranlı yeni Android akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Galaxy Note7 ismiyle karşımıza çıkacağı kesinleşen cihazın tasarımı hakkında şimdiye dek pek çok paylaşım yapıldı. Ürünün kavisli ekranla donatılan tek versiyona sahip olacağı söyleniyor. Şimdiye dek paylaşılan Note7 fotoğraflarının çoğunda, Galaxy S7 edge’e benzeyen tasarımı görebiliyoruz.

Teknoloji tutkunlarının merak ettiği dev akıllı telefonun tasaırmı, bir teknoloji blog’unda paylaşıldı

Bugüne dek sızdırılan fotoğrafların tümü düşük çözünürlüklü görsellerden ibaretti. Yani şimdiye kadar akıllı telefonu gerçek bir ortamda net gösterebilen fotoğraf paylaşılmamıştı. Bu yüzden, sızdırılan cihazların Note7 olup olmadığını anlamakta güçlük çekenler olmuştu. TechDroider‘ın sızdırdığı fotoğraf, bugüne kadar ortaya atılan iddiaların çoğunu doğruluyor. Yüksek çözünürlüklü görselde, Samsung Galaxy Note7’nin iki kenarından kavisli ekranı ve yuvarlak hatlara sahip tasarımı net biçimde görülüyor.

Samsung Galaxy Note7 teknik özellikler ve tasarım - CihazTV

Cihazın iris tarayıcıyla donatılacağı söyleniyordu. Sızdırılan fotoğraf, söylentiyi doğrular nitelikte. Akıllı telefonun ön yüzünü sergileyen fotoğrafta, selfie kamerası haricinde başka bir objektifin daha bulunduğu görülüyor. Bu objektif büyük bir ihtimalle iris tarayıcının göze odaklanmasını sağlayacak.

Galaxy Note7’nin teknik özellikleri, amiral gemisi Galaxy S7 ve S7 edge’e çok benziyor

TechDroider, cihazın teknik özelliklerini de paylaşıyor. Yayında, ürünün 5,7 inç QHD Super AMOLED ekrana sahip olduğunu belirtiliyor. Belirtilenlere bakılırsa cihaz 4 GB RAM, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 5 MP selfie kamerası ve 12 MP arka kamera taşıyacak.

Akıllı telefonun özellikleri, bu yıl piyasaya sürülen Samsung amiral gemileri S7 ve S7 edge‘e fazlasıyla benziyor. Paylaşılan yazıda, Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemli akıllı telefonun pil kapasitesine değinilmediğini görüyoruz.

Detaylı özellikler için Ağustos’un ilk haftasında yapılacak resmi tanıtımı beklemek zorundayız

Note7’ye ilişkin paylaşılan tüm ayrıntılar şimdilik söylentiden ibaret. Samsung bugüne kadar belirtilen özelliklerin hiçbirine dair yorumda bulunmadı. Cihazın resmi tanıtım etkinliği 2 Ağustos günü tüm dünyada canlı olarak paylaşılacak. Ürünün detaylı özelliklerini ve fiyatını, bu tarihte yapılacak lansmanda göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here