Samsung Galaxy TabPro S 2’si 1 arada tablet CES 2016’da tanıtıldı

Samsung Galaxy TabPro S, Güney Koreli üreticinin tarihindeki ilk Windows işletim sistemli 2’si 1 arada bilgisayar

Samsung Electronics, üstün kaliteye sahip bir tablette birinci sınıf teknoloji ve Microsoft Windows 10 işletim sisteminin gücünü bir araya getiren Samsung Galaxy TabPro S modelini tanıttı. Kullanıcılar artık hareket halindeyken bile en üretken mobil deneyimi yaşamak üzere dizüstü bilgisayarların ve tabletlerin en sık kullanılan özelliklerini bir arada bularak, bir dizüstü bilgisayar işlevselliğinin tamamına hafif bir tablette erişiyor.

samsung galaxy tabpro s teknik ozellikler ces 2016 2 (2)

Samsung Electronics Mobil İletişim Faaliyeti Başkanı Dongjin Ko, “Galaxy TabPro S, yepyeni ve  gelişmiş tablet deneyimi için Samsung’un en iyi Galaxy Tab’ini Windows 10 işletim sistemindeki çok çeşitli özelliklerle bir araya getiriyor” dedi ve şöyle devam etti:

“Kullanıcıların, her türlü ihtiyacı düşünülerek tasarlanmış kesintisiz bir mobil istasyon aracılığıyla, kendileri için en çok önem arz eden üretkenlik ve bağlantı yeteneğinden faydalanmasına gerçek anlamda olanak tanıyan bir 2’si 1 arada tableti sunmak üzere Microsoft ile birlikte çalışmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.”

samsung galaxy tabpro s teknik ozellikler ces 2016 2 (1)

İnce, taşınabilir tasarım

Samsung Galaxy TabPro S; evde, işte ve yolda üretkenliklerini en üst düzeye çıkarmak isteyen ve verimliliğe önem veren kullanıcılara hitap ediyor. Cihaz, Windows 10 Home ya da iş için Windows 10 Pro ile eksiksiz bir PC işlevselliği sunarak bireysel tüketicilerin ve ticari kullanıcıların, Windows 10 işletim sisteminin tüm özellik ve işlevlerinin yanı sıra mevcut BT altyapıları ile uyumundan faydalanabilmesini sağlıyor.

Sadece 6,3 milimetre kalınlığa ve 693 gram ağırlığa sahip Samsung Galaxy TabPro S, tüm gün boyunca rahatça taşınabilecek şekilde tasarlandı. Cihazla birlikte gelen tam boy klavye de tableti çok daha kullanışlı hale getiriyor. Klavyenin esnek yapısı, her koşulda en net ekran için ideal, çift açılı görüntülemeye olanak tanıyor. Dahası Galaxy TabPro S klavyesindeki Pogo pini, ayrı olarak eşleştirme veya şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Klavyenin dokunmatik yüzeyi, Bekleme Modunda kullanırken bile kolay kontrol sağlayacak düzeyde, bir dizüstü bilgisayarın klavyesiyle rekabet edecek niteliği sunuyor.

samsung galaxy tabpro s teknik ozellikler ces 2016 2 (3)

12 inç 2K Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekran

Windows için ilk Super AMOLED ekranı sunan Galaxy TabPro S, sınıfının en iyi görüntüleme deneyimi için gerçeğe yakın renkler ve daha keskin detaylar gösteren, yüzde 94 oranında doğal tonlarla daha derin bir renk kontrastı ve çoklu dokunmatik ekranı destekliyor. Hafif, enerji tasarruflu ve 12 inç AMOLED ekran, kullanıcıların benzeri görülmemiş bir netlik ve renk doğruluğu ile oyunlardan, filmlerden ve diğer popüler eğlence içeriklerinden keyif almasına olanak tanıyor.

Güçlü Performans

Galaxy TabPro S, performansı ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için Samsung’un gelişmiş teknolojisini sunuyor. En hızlı ve en gelişmiş bağlantı deneyimi için LTE Cat 6’yı destekleyen ilk Windows işletim sistemli tablet olma özelliği taşıyor. İyileştirilmiş hızlı şarj olma özellikleriyle Galaxy TabPro S’in pili, sadece 2,5 saat içinde tamamen şarj oluyor ve 10,5 saate kadar pil ömrü* sunuyor. Güç odaklı performans için Galaxy TabPro S, gürültü bozulmasını ortadan kaldırmak ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için sadece 4,5 W güç tüketimli, 2’si 1 arada fansız cihazlar  için tasarlanmış  Intel‘in son nesil Core M işlemcisi ile donatıldı.

Üretkenliği artırmak için birden çok bağlantı noktalı bir adaptör (HDMI, USB Tip A ve C) ve Bluetooth kalem cihazla birlikte kullanılabiliyor.

samsung galaxy tabpro s teknik ozellikler ces 2016 2 (4)

Samsung Galaxy TabPro S Teknik Özellikleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 Home, Windows 10 Pro
 • : LTE Cat.6 **
 • İşlemci: 6. Nesil Intel Core M işlemci (Çift Çekirdek 2,2 GHz)
 • Ekran: 12 inç 2160×1440 Super AMOLED
 • Kamera: 5 MP AF (Otomatik Odaklama) (Arka), 5 MP (Ön)
 • Video: MP4, 3GP, WMV, ASF, AVI, MKV
 • Ses: MP3, AAC, WAV, WMA, AMR, FLAC
 • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO, Wi-Fi Direct, NFC, Bluetooth 4.1
 • GPS: GPS, GLONASS
 • Sensör: Hareket Sensörü , Hall , Işık
 • Bellek: 4 GB (RAM), 128 GB / SSD
 • Boyut / Ağırlık: 290,3 x 198,8 x 6,3 mm, 693 g (Wi-Fi), 696 g (LTE)
 • Pil: 5.200 mAh (39,5 W; 7,6 V)

* Pil ömrüne ilişkin bilgiler, Samsung tarafından yapılan kurum içi testlere dayanır. Sonuçlar, kullanım şekline göre farklılık gösterebilir

** Ağ kullanılabilirliği, pazara göre farklılık gösterebilir

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.