SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 tanıtıldı

Fiyat/performans için yeni bir standart oluşturan SAPPHIRE Technology yeni SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470 grafik kartını duyurdu.

Hedef kitlesi 1080p oyuncular olan ve 4 GB model için 209 Dolar gibi düşük bir fiyatla satışa sunulan yeni SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470, yaptıkları ödeme karşılığında en iyi değeri bekleyen PC oyunu meraklılarına en yeni oyun deneyimlerini sunmaya hazır. Özel tasarım SAPPHIRE NITRO+ modelleri, enerji verimli bir Polaris yonga kurulumu ve daha önce NITRO+ RX 480 modelde görülen birtakım yeni soğutma ve estetik özelliklerine sahip.

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470 mainstream 1080p oyundaki bir sonraki büyük adım. Önceki R9 270 nesil GPU ile karşılaştırıldığında, RX 470 üzerinde oyun oynamak Total War: WARHAMMER veya DOOM gibi en yeni oyunlarda 2.4 kata kadar daha iyi performans anlamına geliyor. Enerji tasarrufu dikkate alınarak geliştirilen 4. nesil Graphics Core Next yonga yaklaşık 170 W kart gücünü korumakta. Polaris ile güçlendirilen GPU’lar aynı zamanda geliştirilmiş geometri motoru, artırılmış önbellek ve DirectX 12 ile benzersiz bir verimlilik için asenkron gölgeleyiciler anlamına geliyor.

sapphire-nitro-plus-radeon-rx-470-2

Tüm SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470 kartları 2048 GCN tabanlı akış işlemcisi ve 256-bit bellek arayüzü donanımına sahip. 8 GB model 1260 MHz(1121 MHz standart) GPU boost saat hızı ve 8 Gps veri hacmi için 2000 MHz bellek saat hızına sahip. 4 GB model ayrıca 7 Gps bant genişliği için 1750 MHzbellek saat hızı ile fabrika çıkışı 1260 MHz boost saat (1143 MHz standart) hız aşırtmalı.

Dual-X Soğutmalı

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470’de manşonlu yataklara sahip fanlara göre %85 daha fazla kullanım ömrüne sahip olan 95 mm’lik iki çift bilyalı yataklı fan kullanılan geliştirilmiş Dual-X soğutma sistemi bulunuyor. Isı soğutucuya 3 ısı borusu (2x 8mm ve 1x 6mm) yoluyla iletilir. Fan kanatlarında yapılan iyileştirmeler çözümün daha önceki nesilden daha iyi soğutma sağlarken %10’a kadar daha sessiz olduğu anlamına geliyor.

Fan Servisi

SAPPHIRE, NITRO+ modeller ile kullanıcılara yakında çıkacak SAPPHIRE TriXX 3.0 yoluyla soğutucunun durumunu izlemeye ve sorun çıkması halinde müşteri destek ile anında iletişime geçmeye olanak sağlayan yeni Fan Check ile çıtayı yükseltiyor. Belirli bir fan sorununda Fan Service hızlı ve kolay bir çözüm sunyuyor. Bir fan sorunu tespit edildiğinde kullanıcının kartın tamamını iade etmesi gerekmiyor, bunun yerine SAPPHIRE veya kanal ortakları kullanıcıya doğrudan yeni bir fan gönderiyor.

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470 fanlarında ayrıca Quick Connect sistemi kullanılıyor. Yani fanlar sadece bir vidayla sabitlendiğinden kartın muhafazasını veya başka bir parçasını sökmeden fanları çıkarmak, temizlemek ve tekrar takmak çok kolay.

Geliştirilmiş Akıllı Fan Kontrolü III sistemi düşük yük durumunda fanları tamamın kapatıyor ve fan NITRO CoolTech sayesinde performans ve fan gürültüsünü akıllı bir şekilde dengelemek üzere tam 52 derece Celsius sıcaklıkta çalışmaya başlıyor.

sapphire-nitro-plus-radeon-rx-470-3

Işığın Güzelliği

NITRO Glow ile donatılan NITRO+ Radeon™ RX 470, RGB LED’ler ile güçlendirilmiş göz alıcı bir muhafaza tasarımına sahip. Kullanıcılar SAPPHIRE TriXX 3.0 yardımcı programını kullanarak ya da kartın arkasındaki kırmızı düğmeye basarak LED’lerin rengini kişiselleştirebiliyor.

Sistemde Fan Hızı Modu, GPU Sıcaklığı Modu veya renkli gökkuşağı modu gibi beş farklı mod bulunuyor. Kullanıcı isterse LED’leri kapatabiliyor.

En yeni SAPPHIRE kartının genel görünümü ve dokusuna ek olarak yeni tamamen alüminyum arka plakası mevcut.

Güçlü Kullanıcı için Gereken Güç

Hız aşırtma meraklıları için SAPPHIRE, yeni NITRO+ karttan çok daha iyi performans almaya yardımcı olan ekstra özellikler sunuyor. NITRO Boost (Dual Bios) anahtarı daha yüksek performans için boost saat hızını ve güç limitini artırıyor. SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470 ayrıca ek güç sağlayan 8-pin hibrit güç soketine de sahip: OC için ideal. Yeni modelde kullanılan SAPPHIRE’in benzersiz Black Diamond Isı Emicileri 4. Nesille birlikte bobin sıcaklıklarını önceki sürüme göre %15 daha azaltıyor.

Polaris Ekran Motoru

Polaris tabanlı yeni kartta çok sayıda ekran motoru iyileştirmesi de sunuluyor. Radeon™ RX 470, High Dynamic Range (HDR) teknolojisine sahip yeni nesil ekranları destekliyor. HDR teknolojisi görüntülenebilecek renk çeşitlerini ve kontrast oranlarını artırarak HDR kullanımına hazır oyunları ve filmleri uyumlu bir ekranda daha net, daha renkli ve daha canlı yaşamaya olanak sağlıyor.

sapphire-hdr

Yeni Radeon™ GPU ile birlikte en yeni monitörler için HDMI 2.0b ve DisplayPort 1.4 desteği de geliyor: 240Hz’te 1080p, 240Hz’te 1440p, 120Hz’de 4K ve hatta 190Hz’de ultra geniş 1440p.

Polaris yongada bulunan 4K kayıt için donanım kodlama/kod çözme özelliği 60 FPS hıza kadar H.265 codec kullanarak yüksek kaliteli yayın ve oyun kayıtlarını performansta hemen hiçbir azalma olmadan yeni bir gerçekliğe taşıyor.

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470 çok yakında dünya genelinde seçkin SAPPHIRE yetkili satıcıları ve internet üzerinden satış yapan perakendecilerden temin edilebilir durumda olacak.

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470 Teknik Özellikleri

Model: SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 470
Grafik işlemcisi: Polaris 10 PRO
Üretim prosesi: FinFET 14 nm
Bellek: 8 GB GDDR5 256-bit / 4GB GDDR5 256-bit
Akış İşlemcileri: 2048
Bilgi işlem üniteleri: 32
Boost motor saat hızı:1260 MHz
Standart motor saat hızı: 1121 MHz (8 GB) / 1143 MHz (4 GB)
Bellek saat hızı: 2000 MHz (8 GB) / 1750 MHz (4 GB)
Soğutma sistemi: Dual-X, 95 mm’lik iki çift bilyalı rulmanlı fan
Çıkışlar: 2x DisplayPort 1.4 kullanımına hazır, 2x HDMI 2.0b, DL-DVI-D
Arayüz: PCI-Express 3.0

Öne çıkan özellikler

  • Çift Bellenim (UEFI, BIOS)
  • Fan Denetimi
  • Hızlı Bağlantı
  • Akıllı Fan Kontrolü III
  • NITRO CoolTech
  • NITRO Glow
  • NITRO Boost

Teknolojiler
DirectX 12, Vulkan 1.0, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (köprüsüz), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here