Seagate’in 8TB kapasiteli sabit diski satışta

Seagate 8TB HDD

Seagate, ilk 8TB’lık NAS HDD’sini Türkiye’de satışa sundu. Ürünün öne çıkan özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler bu haberde.

Sahip olduğumuz ve baş etmemiz gereken veri hacmi her geçen gün artış gösteriyor. IDC’nin global araştırmasına göre, 2013-2020 yılları arasında üretilecek veri miktarı 44 Zettabayt’a ulaşacak. Bu rakam şimdiye kadar üretilen tüm verilerin 10 katı demek. Buna bağlı olarak veri depolama ürünlerinin kapasiteleri de artıyor. Veri depolama sistemleri üreticisi Seagate bu durumu da göz önünde bulundurarak, dünyanın en yüksek kapasiteye sahip ilk 8TB ’lık NAS (ağa bağlı depolama) diskini üretti. Ürün Türkiye’de de satışa sunuldu.

Seagate 8TB

Özellikle KOBİ’lerin, home-ofis çalışanların, kreatif işler üreten profesyonellerin ve ajansların ihtiyaçlarına hitap eden ürün sayesinde, daha küçük alanda ve daha az sayıda disk ile daha yüksek kapasiteye sahip olabilmek mümkün. 1 ila 8 yuvalı kasalarda kullanılabilecek 8TB’lık diskler ile 64TB’a kadar dev bir depolama alanı yaratabilirsiniz. Yıllık 180TB’lık iş yükünü optimum performans ve güvenilirlik ile sağlayan disk, bu konuda da şuana kadarki en yüksek sınıra ulaşmış durumda.

“Bu yüksek depolama yoğunluğu, işletmelere yüksek kapasite sunarken, bir yandan da geleceğe hazırlıyor” diyen Seagate Türkiye sorumlusu İlknur Baydak, NAS çözümlerini, veri yönetiminde hızlı ve güvenilir çözüme gereksinim duyan, sınırlı IT kaynaklarına sahip kuruluşların artan depolama alanı ihtiyacına yönelik en doğru çözüm olarak ifade etti.

Dünyanın en önemli NAS üreticilerinin de (QNAP, Synology, ASUSTOR, Thecus, v.b) ürünlerini 8TB’lık Seagate NAS HDD ile uyumlu hale getirdiğini belirten İlknur Baydak, uyum sorunu yaşanmadığının altını çizdi.

Veri Kaybı Riski Ortadan Kalkıyor!

Ürünü dilerseniz, Seagate’in data kurtarma paketi (Rescue+) ile satın alabiliyorsunuz. Bu paket ile verileriniz, 3 yıl boyunca, virüs, yazılım sorunları, doğal afetler, mekanik problemler nedeniyle oluşabilecek kayıplara karşı koruma altına alınıyor. Profesyonel laboratuvarlarda %90 kurtarma garantisi ile veri kaybı riski ortadan kalkıyor.

Seagate 8TB NAS HDD

Farklı Kullanım Alanları için Alternatif Kapasiteler

Seagate NAS HDD 8TB, arşivleme, sanallaştırma, RAID, kişisel bulut çözümlerinde; yedekleme sunucusu ve multimedya sunucularında kullanılabiliyor.

Düşük enerji tüketen ve sessiz çalışan NAS HDD serisinde 8TB’nin dışında, 1,2,3,4 ve 6TB’lık kapasiteli diskler de yer alıyor.

8TB’lık Seagate NAS HDD’nin satış fiyatı 469$+KDV.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here