Selfie sevdası, bebek yunusu öldürdü

Arjantin’de trajik bir olay yaşandı. İnsanlar karaya vuran bebek yunusa yardım etmek yerine selfie çekmeyi tercih etti.

Yunuslar büyük ihtimalle en sevimli ve en muhteşem deniz canlılarından biri. Ancak diğer deniz canlılarında olduğu gibi onların da yaşamak için su altında olmaları gerekiyor, özellikle de bebeklerken.

Arjantin‘de meydana gelen trajik olayda bir bebek yunus, San Bernardo plajında karaya vurdu. Bunu fark eden çevredeki insanlar ise, bebek yunusu tekrar denize ulaştırmak yerine onunla selfie çekmeyi ve onu sevmeyi tercih etti.

İlk fark edildiğinde yaşıyormuş

Konuyla ilgili La Capital‘e konuşan Claudia isimli bir kadın, yunusun ilk fark edildiğinde yaşadığını ancak geçen süreden sonra hayatını kaybettiğini ve ardından çevresindeki insanların da dağıldığını söyledi. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında benzer bir olay yaşanmış ve bir başka Arjantin kumsalına vuran bebek yunus, insanların yardımı yerine selfie’lerle karşılaşmış hayatını kaybetmişti.

Umuyoruz ki böyle bir durumla karşılaşan insanlar, yunusların hayatının selfie’den daha önemli olduğunu anlar ve fotoğraf çekmek yerine onların hayatlarını kurtarmalarına yardım eder.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here