Shoka akıllı bisiklet zili, minicik kasasına 4 özellik sığdırıyor

Shoka akıllı bisiklet zili, 4 fonksiyonu tek gövdede sunuyor - CihazTV

Kickstarter’da destek bekleyen Shoka akıllı bisiklet zili, 4 fonksiyonu tek gövdede sunuyor

Akıllı teknolojiler, bisikletlere kadar ulaştı. Xiaomi QiCycle elektrikli akıllı bisiklete 455 dolar ödemek istemiyorsanız, çözümsüz değilsiniz. Emektar iki tekerlekli dostunuzu, Shoka ile akıllandırabilirsiniz. Bluetooth teknolojili Shoka bisiklet zili, Android ve iOS cihazlarla kullanılıyor. Cihaz, korna şiddetini ortam gürültüsüne göre ayarlıyor. Böylece en curcunalı yollarda bile duyulmayı garantiliyor.

Shoka, üzerindeki jostick sayesinde 8 farklı zil sesini isteğe bağlı kullanmayı sağlıyor. Yani otomobillere karşı şiddetli korna çalarken, karşınızdaki minik kediyi daha kibar seslerle uyarabilirsiniz. Fakat Shoka’nın yetenekleri zil sesiyle sınırlı değil.

Shoka akıllı bisiklet zili, 4 fonksiyonu tek gövdede sunuyor - CihazTV

Cihazın gövdesinde 4 temel özellik gizli. Ürünün Kickstarter proje sayfasında bu özellikler şöyle özetleniyor.

Navigasyon: Akıllı telefonla Bluetooth üzerinden iletişim kuran cihaz, üzerindeki uyarı ışıklarıyla hangi yöne gitmeniz gerektiğini gösteriyor.

Korna: Farklı durumlar için 8 uyarı zili. 8 yönlü joystick sayesinde istediğiniz zili kullanabilirsiniz. Korna sesini ortam gürültüsüne göre ayarlayan cihaz, özel ses tonları yüklemeye izin veriyor.

Shoka akıllı bisiklet zili, 4 fonksiyonu tek gövdede sunuyor - CihazTV

Hareket sensörü: Bisikletiniz bıraktığınız yerde güvende mi? Akıllı zili satın alanlar, bu sorunun cevabını akıllı telefonlarına bakarak öğrenecekler. Cihaz, bisikletinizin konumunu takip ediyor ve hareket ettiği anda size uyarı gönderiyor. Bisikletinizi bırakıp gittiğinizde hareket algılanırsa, sesli ve ışıklı uyarı devreye giriyor.

Far: Shoka’nın ön panelinde 8 LED lamba bulunuyor. Bu lambalar, karşı şeritten gelen trafiği kör etmeyecek şiddette. Maksimum aydınlık değeri, ortam ışığına göre hesaplanıyor.

Akıllı zil, faydalı özelliklerle donatılmasının yanında 600 mAh kapasiteli dahili piliyle 200 saate kadar kullanım ömrü sunuyor.

Şimdi ödeyin, Mart 2017’de kullanmaya başlayın

Shoka akıllı bisiklet zili, 4 fonksiyonu tek gövdede sunuyor - CihazTV

Android ve iOS uygulamalarıyla destekleneceği belirtilen cihazın fazla ucuza satılmayacağını tahmin etmişsinizdir. Üzerinde 4 temel özellik barındıran Shoka’ya Mart 2017’de sahip olmak için 99 doları gözden çıkarmalısınız.

Proje, hedeflediği 75.000 dolarlık sermayeyi fazlasıyla elde etti ve şu ana kadar 112.957 dolar topladı. Yani cihaz dev bir aksilik çıkmadığı takdirde vaat edilen tarihte dağıtıma girecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.