Sony, 18-110mm Super 35mm / APS-C objektifi tanıttı

Sony 18-100mm SELP18110G Super 35mm / APS-C objektif tanıtıldı - CihazTV

Sony, 6,1x zoom yeteneğine sahip 18-110mm Super 35mm / APS-C objektifi SELP18110G’yi tanıttı

Sony, iç odakla bile 6.1x yüksek zoom oranına sahip, 18mm geniş açı ile başlayıp telefoto ucunda 110mm’ye kadar uzanırken (35mm formatında 27mm – 165mm eşdeğeri ), bir yandan da harika alan derinliği efektleri ve dengeli pozlama için bu yelpaze boyunca sabit F4 diyafram açıklığını koruyan yeni gelişmiş bir Super 35mm / APS-C formatlı power zoom objektif üreterek film yapımcılarına güçlü bir yeni kreatif araç sunuyor.

Yüksek kaliteli SEL18110G G Lens, PXW-FS7 profesyonel video kameradan α7 serisi ve α6300 gibi değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinelerine kadar, en seçici profesyonel kullanıcıları tatmin edecek görüntü kalitesi sunuyor. Lens, altı asferik elemanın ve 3 Ekstra Düşük Dağılımlı (ED) cam elemanların da aralarında olduğu, 15 grupta 18 elemandan oluşuyor. Aynı zamanda, profesyonel 4K film çekimlerine özellikle uygun oldukça yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sunan, son derece girift 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığı tasarımı da lensin öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor.

Sony SELP18110G, objektifin film çekiminde kullanımı sırasında görüntüde istenmeyen kaymaları ortadan kaldırmak üzere geliştirilen Smooth Motion Optics (SMO) tasarımından ve yapısından yararlanan, Sony’nin ikinci objektifi olma özelliği taşıyor. SMO, objektif kalitesinin film kalitesi üzerinde önemli etkisi olabilecek üç özel unsurunu ele alıyor. Bunlar, odaklama sırasında bakış açısındaki değişikliklerin bir iç odak mekanizması tarafından en aza indirildiği edildiği Odak Soluması, zoomlama sırasında odakta meydana gelebilecek küçük kaymaların odak takibindeki hassas ayarlama sayesinde ortadan kaldırıldığı Odak Kayması ve son olarak zoomlama sırasında görüntüdeki eksene bağlı kaymaların bir sabit uzaklık tasarımıyla azaltıldığı Eksensel Kayma.

Yeni objektifin yüksek kullanılabilirlik düzeyi ve sessiz çalışması, ürünü profesyonel film prodüksiyon ortamlarına entegrasyonu konusunda cazip bir hale getiriyor. tatminkar, tepkisel ve profesyonel his sağlayan optimal torka sahip Lensin üç ayrı halkası, odaklama, zoomlama ve diyafram açıklığı üzerinde kontrol sunuyor. Hem servo zoom hem de tepkisel manuel mekanik zoom tam olarak destekleniyor ve zoom halkasının yönü kullanıcının kendi tercihlerine uygun şekilde değiştirilebiliyor. Herhangi bir değişim sırasında objektif uzunluğunun sabit kalması, lensin mat kutularla ve diğer objektif aksesuarları ile birlikte kullanılmasını kolaylaştırıyor. α objektiflerde ilk defa olarak, SELP18110G, doğrudan objektife entegre edilen 0.8mm pitch focus gear sayesinde standart odaklama aksesuarları ile doğrudan uyumluluk sağlıyor.

Objektifin sahada kullanım için ideal kılan toza ve neme dayanıklı tasarımı, lensin optimum optik performansına ve kullanılabilirliğine, katkı sağlıyor1. SELP18110G, elde çekimlerde objektif içi görüntü sabitleme sağlayan Optik SteadyShot teknolojisi sayesinde daha da fazla kullanım seçeneği sunuyor. Kompakt ve hafif tasarımı, bu özelliğin gerçekten bir mobilite çözümü olduğu anlamına da geliyor. Objektif, odak aralığının sırasıyla 1.4x ve 2.0x genişletilmesi için SEL14TC ve SEL20TC teledönüştürücüler ile eşleştirildiğinde, kullanıcılara daha fazla esneklik sunuyor.

Profesyonel film yapımcıları ve fotoğrafçılara yönelik SELP18110G Super 35mm / APS-C power zoom objektif, Aralık 2016’dan itibaren temin edilebilecek.

SELP18110G Super 35mm / APS-C genel özellikler

  • 6.1x yüksek zoom oranı
  • Profesyonel 4K film yapımına uygun yüksek çözünürlük
  • Smooth Motion Optics (SMO) tasarım ve yapı, odaklama veya zoomlama sırasında istenmeyen odak ve görüntü kaymalarını en aza indirir
  • Profesyonel kullanım için üç ayrı odak, iris ve zoom halkaları ile gelişmiş kullanılabilirlik
  • Optical SteadyShot objektif içi görüntü sabitleme
  • Toza ve neme dayanıklılık ile kompakt, hafif tasarım

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here