Sony FE 50mm F1.4 ZA (SEL50F14Z) Full Frame objektif tanıtıldı

Sony FE 50mm F1.4 ZA objektif, 11 bıçaklı dairesel diyafram açıklığıyla üst düzey bokey etkisi yaratmayı hedefliyor - CihazTV

Sony FE 50mm F1.4 ZA (SEL50F14Z) objektif, yüksek kontrast ve sıradışı genel performans vaat ediyor

E-mount fotoğraf makinesi sistemine yönelik yeni full frame objektifi Planar T* Sony FE 50mm F1.4 ZA (model SEL50F14Z) tanıtıldı. Tanıtılan 50mm prime objektif, ZEISS markasının ayırt edici özelliklerini oluşturan etkileyici kontrast ve olağanüstü çözünürlük sunan büyük bir F1.4 maksimum diyafram açıklığına sahip.

ZEISS T* kaplama, son teknoloji ürünü optik yapı

Objektifin istikrarlı ve güçlü özellikleri, F1.4 tam diyafram açıklığında yapılan çekimler de dahil olmak üzere, tüm diyafram açıklığı ayarlarında, merkezden kenara kadar karenin tümünde kendini gösteriyor. En son teknoloji ürünü optik yapı, yüksek hassasiyetli AA (Gelişmiş Asferik) ve küresel, renk sapmasını azaltan ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam elemanların yanı sıra parlamayı ve gölgelenmeyi asgari düzeye indirerek klasik ZEISS netliğini oluşturan ZEISS T* Kaplama’ya da sahip. Ayrıca, Planar tasarımı da bozulmayı asgari seviyede tutuyor.

11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı

FE 50mm F1.4 ZA objektifin büyük F1.4 maksimum diyafram açıklığı, loş ışıkta yapılan kapalı mekan, gece çekimleri ve portreler için avantaj sağlarken 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı ise, fotoğraflarda nefes kesen ‘bokeh’ efektine, yani arka planda bulanıklık elde edilmesine imkan tanıyor. Ayrıca ayarlanabilir AÇIK/KAPALI düğmeli diyafram açıklığı halkası, AF/MF odak modu düğmesi, nem ve toza dirençli tasarımı[1], objektifin fonksiyonelliğini daha da ileriye taşıyor.

Yeni objektifin, aynı zamanda, odağı hızla, hassasiyetle ve neredeyse tamamen sessiz şekilde etkin olarak kilitleyen bir daire motorlu SSM (Süpersonik Dalga Motoru) sistemi ile de donatılması özellikle video çekimlerinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Yeni Sony FE 50mm F1.4 ZA objektif, 2016’nın 3. çeyreğinden itibaren Türkiye’de temin edilebilecek. Ürünün Türkiye’deki tavsiye edilen satış fiyatı ileri bir tarihte açıklanacak.

[1] Her ne kadar tasarım nem ve toza dayanıklı olsa da, olumsuz hava koşullarında kesin koruma garanti edilmemektedir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here