Sony, PlayStation 5 Çıkış Tarihine Dair İpucu Verdi

Sony, PlayStation 5 Çıkış Tarihine Dair İpucu Verdi

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 için beklemedeyseniz bu haber sizi biraz üzebilir. Sony bizlere biraz daha beklememiz gerektiğini söylüyor.

Sony’nin PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyun konsollarını kullanıyorsanız artık bu konsolların eskimeye yüz tuttuğunu fark etmişsinizdir. Hızla güçlenen PC’ler karşısında giderek güçsüz kalmaya başlayan PlayStation 4 serisi yenilenmek zorunda. Sony’nin bu konuda yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bu haberde üzücü bir gelişme paylaşacağız. Eğer 2019 yılı içerisinde PlayStation 5 görmek istiyorsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Sony’den gelen bilgiler, biraz daha bekleyeceğimize işaret ediyor.

PlayStation 5 İşlemci Modeli ve Fiyatı Paylaşıldı

2019 yılında PS5 çıkmasını beklemeyin

Wall Street Journal muhabirlerinden Takashi Mochizuki, tarafından paylaşılan Tweet’lere göre Sony’nin 2019 yılındaki planı PS5 için geliştirmeler yapmak. Bu bilgi doğrultusunda Sony’nin yeni oyun konsolunu 2020 yılından önce piyasaya sürmeyeceği bir bakıma kesinleşti diyebiliriz.

Microsoft ile konsol savaşları içerisinde olan Sony, belki Microsoft’tan gelecek bir yeni Xbox hamlesiyle PlayStation 5’in piyasaya çıkış tarihini öne çekebilir. Eğer böyle bir rekabet ortamı oluşmazsa, Sony’nin yeni oyun konsolu 2019 yılında kesinlikle piyasaya çıkmayacak.

İlginizi çekebilir: PlayStation 5 İşlemci Modeli ve Fiyatı Paylaşıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here