Sony PlayStation VR oyunları E3 2016’da açıklandı

Sony PlayStation VR sanal gerçeklik sistemini destekleyen oyunlar E3 2016’da sergilendi

Dünyanın en sevilen eğlence platformları birer birer sanal gerçeklikle uyumlu hale geliyor. Sony de bu akıma ayak uydurmaya hazırlanıyor. Sony’nin sanal gerçeklik tabanlı eğlence sistemi PlayStation VR’ın fiyatı ve çıkış tarihi Mart ayında duyurulmuştu. PS VR’ın satış sunulacağı tarih, fiyatı ve oyunları şirketin E3 2016 etkinliğindeki etkileyici sunumunda gündeme geldi.

Sony’nin E3 sunumunda Horizon Zero Dawn, The Last Guardian, Call of Duty: Infinite Warfare, Spider-Man, Resident Evil 7 biohazard ve God of War’ın aralarında bulunduğu birçok oyuna yer verildi. Bunların hemen ardından PlayStation VR cephesinde her şeyin rayında olduğu vurgulandı. PS4 kullanıcılarınnı beklediği sanal gerçeklik sistemi, daha önce belirtildiği gibi Ekim ayında piyasaya sürülecek. Yapılan açıklamaya göre PS VR, 13 Ekim’den itibaren 399 dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

PlayStation VR

Şirketin E3 2016 sunumunda PlayStation VR için geliştirilen VR Aim isimli oyun kontrolörü de tanıtıldı. Bu aksesuar, sanal gerçeklik tabanlı FPS oyunlarında 1-1 hedef doğruluğu vaat ediyor. VR Aim ilk olarak Farpoint isimli FPS oyununda kullanılacak.

Sony’nin sanal gerçeklik sistemi için geliştirilen 50 oyun da aynı tarihte satışa sunulacak. Bu sayede PS4 kullanıcıları sanal gerçeklik sistemini bol sayıda oyunla tecrübe etme şansı yakalayacaklar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız içinYouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here