Sony Xperia STAMINA pil tasarruf modu Android 6.0’a geliyor

Sony Xperia STAMINA pil tasarrufu modu Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümüne uyarlanıyor.

Sony Xperia akıllı telefonlar, Android 6.0 Marshmallow için STAMINA moduna kavuşmak üzere

Sony Xperia Android akıllı telefon ailesi, Türkiye’de son derece popüler. Bu cihazların neden bu kadar el üstünde tutulduğunu kolayca açıklayabiliriz. Öncelikle Xperia ailesi, güncelleme konusunda piyasadaki diğer serilerin çoğundan daha şanslı. Sony, ürünlerini kısa sürede en güncel Android sürümüne yükseltmesiyle ünlü. Diğer bir detay, cihazların arayüz tasarımında gizli. Şirketin geliştiricileri, Android arayüzünü birçok ek özellikle donatırken sadeliği korumayı başardılar. Xperia UI’ın en sevilen özelliklerinin başında, bazı durumlarda saatlerce enerji tasarrufu sağlayan STAMINA modu geliyor.

STAMINA modu, Android 6.0 Marshmallow’un tanıtılmasıyla birlikte, geliştiricilerce anlamsız görüldü. Markanın yetkilileri, STAMINA yerine Android’in standart enerji koruma özelliği olan Doze fonksiyonunu benimsediler. Birçok kullanıcı bu tercihe itiraz etti.

sony-android-6-0-marshmallow-z5

Şikayetlerin temelinde, Android 5.0 ve STAMINA modunun Android 6.0 ve Doze kombinasyonundan daha uzun pil ömrü sağlaması yatıyor. Yani, kullanıcılar Marshmallow’a terfi ederek pil ömrü kazanmadılar. Tam tersi biçimde, çok kıymetli tasarruf dakikaları kaybettiler.

Aldığımız son duyumlara göre Sony, Marshmallow için STAMINA özelliği üzerinde çalışıyor. Bu fonksiyonun çok yakında Beta Marshmallow katılımcılarına sunularak test edileceği söyleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here