Sony Xperia XR (F8331) 3D modeli sızdırıldı

Sony Xperia XR F8331 3D modellemesi sızdırıldı - CihazTV

Sony Xperia XR (F8331) Android akıllı telefonla birlikte deneyebilir

Sony Xperia akıllı telefonlar, yıllar boyunca tasarımı en az değişen seriler arasında birinciliğe oynar. Özellikle Z serisi, ilk nesilden beri birçok ortak özelliği paylaşıyor. Köşeli metal kasalarla süslenen seri, tek LED flaş ve deklanşör tuşu gibi özellikleri nesilden nesle aktardı. Japon teknoloji üreticisi, serideki en radikal tasarım değişikliğini bu yıla saklamış olabilir. Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan Sony F8331’ın 3D modeli, Xperia XR ismiyle karşımızda çıktı.

Sony Xperia XR F8331 3D modellemesi sızdırıldı - CihazTV

Sızdırmacılar, cihazın 146,4 x 71,9 x 8,1 mm boyutlarında olduğunu vurguluyor. Yani ürün şirketin halihazırdaki üst düzey telefonu Xperia X’ten birazcık daha büyük ve kalın. Haziran ayında ofisimizde ağırlayıp video incelemesini hazırladığımız Xperia X, 142.7 x 69.4 x 7.9 mm büyüklükteydi. Aradaki ebat farkı, yeni cihazın IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip olduğunu düşündürüyor.

Yeni Sony amiral gemisi IFA 2016’da tanıtılabilir

Sony Xperia XR F8331 3D modellemesi sızdırıldı - CihazTV
Yeni nesilde, çift LED aydınlatmalı flaş, USB Type-C yuvası gibi değişiklikler görülüyor. Serinin ayırt edici özelliklerinden deklanşör tuşu değişmiyor.

XR’ın sızdırılan 3D modeli, 2 yönüyle şimdiye kadar sızdırılan tüm Sony akıllı telefonlardan farklı. Japon üreticinin yeni amiral gemisinde USB Type-C bağlantısının kullanıldığı görülüyor. Ayrıca cihazın arka kamerası çift LED flaşla donatılıyor.

Sony Xperia XR F8331 3D modellemesi sızdırıldı - CihazTV

Cihazın bu 2 yenilik haricinde ne değişiklikler içereceğini çok yakında öğreneceğiz. Nitekim Sony 1 Eylül’de Berlin IFA 2016 fuarında basın etkinliği düzenleyeceğini duyurdu. XR ve diğer yeni cihazlar bu fuarda tanıtılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız içinYouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here