Super Mario Run hayal kırıklığı oldu

Super Mario Run Android

Super Mario Run için indirilme rakamları etkileyici olsa da, oyunu satın alan kullanıcılar oldukça az.

Çıkışı ile beraber büyük bir popülariteye ulaşan ve kısa sürede iOS App Store‘da ilk sıraya oturan Super Mario Run için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 90 milyon oyuncu tarafından indirildiği açıklanan oyunun satın alınma rakamları ise pek iç açıcı değil.

Freemium modelini kullanan oyun, her ne kadar indirmesi ücretsiz olsa da bütün bölümleri açmak için sizden 10 dolar ücret talep ediyor. Ayrıca oyunun oynanabilmesi için aktif bir internet bağlantısına da ihtiyaç duyuluyor.

Gelen bilgilere göre oyunu indiren 90 milyon oyuncunun sadece %3,4‘ü oyunu gerçekten satın aldı. Yani ortalama 3 milyon oyuncunun para ödeyerek bütün bölümleri açtığını söyleyebiliriz. İlk çıktığında App Store mağazasında ilk sıraya yerleşen Super Mario Run, geçen bir aylık süreçte bu yerini koruyamadı ve şu anda 7. sıraya kadar düşmüş durumda.

Hatırlayacağınız üzere aynı etki Pokemon GO için de yaşanmış ve bir süre sonra oyun ciddi bir oyuncu kitlesini kaybetmişti. Bakalım Nintendo, bu durumu tersine çevirebilmek için herhangi bir şey yapacak mı.

İlginizi çekebilir: Super Mario Run ön inceleme

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayıunutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here