Superbook ile Android’inizi dizüstü gibi kullanın

Superbook, Android akıllı telefonu Andromium OS işletim sistemiyle dizüstü bilgisayara dönüşitürüyor.

Superbook, 11,6 inç ekranı, tam boy QWERTY klavyesi ve yedek bataryasıyla Android akıllı telefonunuzu dizüstü bilgisayara dönüştürmeye hazır

Akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde dokunmatik ekranlara iyice alıştık. Kapasitif dokunmatik ekranlar, uygulamaları ve cihaz özelliklerini kolayca yönetmeyi sağlıyor. Yine de bazı işler için fiziksel klavyeden iyisini bulamazsınız. Fiziksel klavyeden vazgeçemiyorsanız ve dizüstü bilgisayar satın almak istemiyorsanız, Superbook ekonomik fiyatıyla hayatınızı kurtarabilir.

Kickstarter’da destek toplamaya hazırlanan Superbook, 11,6 inç büyüklükte 1366 x 768 HD ekrana, dokunmatik pad‘e ve klavyeye sahip. Bununla birlikte cihazın içinde işlemci veya ekran kartı bulunmuyor. Aygıt akıllı telefonunuzun çipsetinden yararlanıyor.

Superbook, Android akıllı telefonu Andromium OS işletim sistemiyle dizüstü bilgisayara dönüşitürüyor.

Android arayüzü, tam boy masaüstü tecrübesini yaşatacak öğelere sahip değildir. Bu sebeple telefon ekranınızı HDMI üzerinden başka bir ekrana yansıtsanız bile görüntü alanınız kısıtlı kalır. Superbook bu engeli aşmak için Andromium OS uygulamasını köprü olarak kullanıyor. Bu uygulamaya sahip cihazları Superbook’a bağladığınızda, Windows ya da Linux benzeri bir tecrübe ile karşılaşacaksınız.

Her cihazın pili uzun kullanıma yetecek kadar yüksek kapasitede değildir. Geliştiriciler bu sorunu hesaba katmışlar. Aygıt bütünleşik pili sayesinde 8 saate kadar yeten kullanım ömrü sunuyor. Bütünleşik pil ayrıca akıllı telefonu şarj etmeye de yarıyor.

Superbook, Android akıllı telefonu Andromium OS işletim sistemiyle dizüstü bilgisayara dönüşitürüyor.

Cihazın çalışması için şart koşulan herhangi bir teknik özellik bulunmuyor. Fakat tam boy işletim sistemi tecrübesi sunan Andromium OS’in verimli çalışması için birazcık güncel bir telefona ihtiyacınız var. Geliştiriciler, bu uygulamanın sorunsuz işlemesi için en az Android 4.4.2 işletim sistemli, Snapdragon 800 çipsetli ve 2 GB RAM‘li bir telefonun kullanılmasını tavsiye ediyorlar.

Cihaza erkenden sahip olmak için Kickstarter kampanyasına en az 99 dolar yardımda bulunmanız gerekecek. Ürünün Kickstarter seferberliğinin henüz başlamadığını da belirtelim. Andromium OS’in beta sürümü Google Play’de yayına girdi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here