Windows Laptop Teknik Desteği Konusunda En Başarılı Firma Razer

Windows Laptop Teknik Desteği Konusunda En Başarılı Firma Razer

Windows işletim sistemiyle çalışan laptop üreten firmalar arasında teknik destek konusunda en başarılı firma Razer oldu.

Oyun tutkunları için neredeyse her kategoride donanım üreten Razer, Türkiye’de pek yaygın olmasa da laptop pazarında da aktif bir firma. Firmanın oyuncular için ürettiği dizüstü bilgisayarları genel olarak iyi yorumlar alıyor. İnce ve hafif olmalarına rağmen güçlü donanımlarla gelen Razer laptop modelleri, yapılan araştırmalara göre teknik destek konusunda müşterilerin gönlünü kazanmayı başardı.

Teknik destek işinde en iyi Apple, en kötü MSI

Windows Laptop Teknik Desteği Konusunda En Başarılı Firma Razer

Laptop Mag’ın yaptığı Tech Support Showdown araştırmasına göre Razer, Windows işletim sistemli laptop üreten firmalar arasında teknik destek konusunda en başarılı firma olmayı başardı. İşletim sisteminden bağımsız değerlendirme yapıldığında listenin zirvesinde Apple görülüyor. Razer’ı bu başarı listesinde Dell takip ediyor. MSI’ın ise açık ara farkla son sırada olduğu dikkat çekiyor.

Laptop Mag tarafından yapılan araştırmada iki farklı puan kategorisi var ve bu iki puanın toplamıyla genel puan elde ediliyor. Razer’ın web üzerinden verdiği teknik destek konusunda Apple’ı bile geçtiği açıkça görülüyor. Apple’ın üstünlüğü telefon ile destek tarafında. Görünen o ki Razer telefonla destek verme konusunda da başarısını artırırsa dizüstü bilgisayar pazarında teknik destek açısından en başarılı firma olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here