Tüm OK Google komutları bu sitede toplandı

Tüm OK Google komutları bu internet sitesinde 1000'den fazla örnekle gösteriliyor.

Geliştirici Kristijan Ristovski’nin açtığı internet sitesi Android’in sesli asistanını yönetmeyi sağlayan tüm OK Google komutlarını içeriyor

Teknoloji kullanıcılarının en fazla tercih ettiği arama motoru Google ile iletişim kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Android akıllı telefon sahipleri, merak ettikleri konuları OK Google diyerek bir çırpıda arayabiliyor. Hizmetin çok bilinen sesli komutları arasında maç sonuçları, hava durumu raporu ve zamanı sorgulama gibi özellikler bulunuyor. Fakat çoğu kullanıcı sesli komutların ne çok çeşit içerdiğini bilmiyor.

GitHub’da Kitze lakabıyla bilinen Makedonyalı geliştirici Kristjjan Ristovski, oluşturduğu internet sitesiyle OK Google’ın potansiyelini dünyaya gösterdi. Ristovski’nin açtığı sayfa, yaklaşık 150 sesli komutu 1000’den fazla örnekle gösteriyor.

Tüm OK Google komutları bu internet sitesinde 1000'den fazla örnekle gösteriliyor.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoruna bu kadar fazla soru sorabileceğimizi biz de bilmiyorduk. Geliştirici, sesli komutları konu başlığına göre sıralamayı tercih ediyor.

Komutları içeren başlıklardan bazıları şöyle. Başta zaman ile ilgili komutlar olmak üzere sırasıyla, ilişkiler, hava durumu, borsa, diyalog, aritmetik, cihaz kontrolü, tanımlar, alarm, takvim, Gmail entegrasyonu, Google Keep, arama, mesaj, sosyal ağlar, çeviri, hatırlatma, harita, spor, uçuş, tarayıcı, müzik ve kronometre başlıkları bulunuyor. Komutları öğrenmek için bu adrese gitmenizi tavsiye ederiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here