Uber Uçan Taksi İşine Giriyor

Türkiye’de taksicilerden alıdğı tepkilerle öne çıkan Uber firması uçan taksi işine gireceğini duyurdu. Ne dersiniz, şimdi de havayolu şirketleriyle kavga çıkar mı?

Uber teknoloji dünyasında da, gündelik haberlerde de sıkça karşımıza çıkan bir firma. Türkiye gündeminde daha çok taksicilerle yaşadığı anlaşmazlıklarla öne çıkan Amerika menşeili firma, bugün paylaşılan haberlere göre “uçan taksi” işine gireceğini duyurdu. Bu yeni hizmetiyle saatte 150 mil (241 kilometre) hızla yolcu taşıyacak olan firma, 2023 yılı itibarıyla uçuş hizmetini aktif edeceğini iddia ediyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Nova 5, Xiaomi Mi 9T, 5G iPhone’lar ve dahası – CTV Gündem 22.06.2019

Uber Uçan Taksi İşine Giriyor

Uçak ile helikopter karışımı bir tasarıma sahip olacağı belirtilen Uber uçan taksi araçları mantıken dev drone’lar hem şehir içi hem de şehirler arası taşımacılık yapabilecek. Amerika menşeili bir firma olan Uber, tabii ki bu hizmetin ilk denemelerini ABD sınırları içerisinde yapacak. Üstelik firmanın iddialarına göre bu hizmet taksi çağırmaktan bile ucuz olacak.

Geçtiğimiz günlerde Uber XL servisini Türkiye’de durdurduğunu belirten Uber firmasının bu uçuş hizmetini bize getireceğini hiç düşünmüyoruz. Ancak aklımıza şu soru da gelmiyor değil, acaba Uber uçan taksi hizmetini Türkiye’ye getirirse havayolu şirketleri bu duruma isyan eder mi? Yorumu size bırakıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here