Viveport: HTC Vive’a özel uygulama ve içerik mağazası

HTC Viveport'a özel uygulamalar içeren Viveport sanal mağazası açıldı. - CihazTV

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğüne özel Viveport uygulama ve içerik mağazası dünyaya açıldı

Akıllı telefon markası HTC’nin geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü Vive, bu yılın en fazla ilgi çeken cihazlarından biriydi. Ürün yüksek fiyatına rağmen birçok kullanıcının alışveriş listesine girmeyi başardı. Piyasadaki en akıcı sanal gerçeklik deneyimlerinden birini sunan HTC Vive, kısıtlı sayıda oyun tarafından desteklenmesi yüzünden bolca eleştiri aldı. Geliştirici şirketin içerik zenginliğini artırma girişimi olan Viveport uygulama mağazası, Nisan 2016’dan bu yana Çin’de hizmet veriyor. Vive’a özel uygulama ve içerik mağazası Viveport, sonunda bugün dünya çapında yayına girdi.

HTC’nin açıklamasına göre Viveport, sanal gerçeklik gözlüğünü çok farklı alanlarda kullanmayı sağlayacak. Mağazanın ev sahipliği yapacağı içeriklerin sanat, dizayn araçları, video, sanal gerçeklik destekli alışveriş gibi kategorilere dağıldığı söyleniyor. Platformun sunduğu uygulamalar arasında Everest VR, Stonehenge VR, Lifeliqe, The Music Room ve theBlu örnek veriliyor. Sanal gerçeklik marketinde oyunlar da bulunuyor fakat bu yapımlar şimdilik yalnızca Çin’de oynanıyor.

Sanal mağazanın dünyaya açılışı cömert tekliflerle kutlanıyor. Açılışın ardından 48 saat boyunca  theBlu, Mars Odyssey, The Music Room, Firebird, La Peri’nin de aralarında bulunduğu uygulamalar 1 dolar fiyatla satılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.