WD Black PCIe SSD modelleri tanıtıldı

Western Digital, WD markalı ilk PCIe SSD’leri olan yeni NVMe tabanlı WD Black PCIe SSD modellerini duyurdu. Bu SSD’ler istemciler için geliştirildi.

En son duyurulan WD Blue® ve WD Green® SATA SSD‘leri tamamlayan bu yeni SSD’ler, şirketin PC ve iş istasyonları için ürettiği endüstrinin lider sabit diskleri ile birlikte neredeyse tüm uygulamalar için tam bir WD depolama cihaz portföyünü oluşturuyor.

WD Black PCIe SSD, şu anki SATA SSD‘lere kıyasla üç kat daha fazla ardışık okuma hızı sunan PCIe Gen3 x4 NVMe-tabanlı SSD performansına sahip. 256GB ve 512GB kapasiteleri ile bu SSD, yüksek kapasiteli bir hard disk ile birlikte kullanılarak önyükleme sürücüsü olarak kullanılabileceği gibi geleceğe hazır bir PC toplarken birincil depolama olarak da kullanılabiliyor. Yeni WD Black PCIe SSD’yi kullanan tüketiciler; sistem açılışında, yoğun okuma gerektiren oyun ve uygulamalarda veya sistem kapanışında SATA SSD’lere kıyasla 10 saniyeden daha fazla performans artışını fark edebilir.

WD Black PCIe SSD modelleri tanıtıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan IDC Başkan Yardımcısı Jeff Janukowicz, “NVME PCIe-tabanlı SSD kullanımının 2017 ve önümüzdeki yıllarda artmasını bekliyoruz. Geniş bir ekosisteme sahip ve uyumluluk testinden geçmiş WD Black PCIe SSD gibi ürünler, müşterilere SATA SSD’lere kıyasla çok ciddi bir performans artışı sunacak, geleceğe hazır sistemler kurmaları ve bu amaçla güncellemeler yapmaları için kolay bir çözüm olarak öne çıkacak.” dedi.

PCIe performansına sahip daha yeni PC konfigürasyonları için uyumlu ve güvenilir bir çözüm olan WD Black PCIe SSD; ayrıca PC’lerinde performansa önem verenler, daha fazla sistem ihtiyacı duyan oyun ve VR uygulamaları için de ideal bir depolama çözümü. WD Black PCIe SSD, SATA SSD’lere kıyasla üç kattan fazla ardışık okuma performansı, endüstride lider 1,75 milyon saat MTTF ve WD Functional Integrity Testing (F.I.T.) Lab sertifikası sunuyor. WD Black PCIe SSD, tutarlı performans ve düşük güç tüketimi için NVMe şartlarından da öte termal ve güç yönetim algoritmaları ile tasarlandı.

Tüm WD SSD’lerde olduğu gibi WD Black PCIe SSD’ler de ücretsiz, indirilebilir WD SSD Dashboard yazılımı ile birlikte geliyor. Bu yazılım sayesinde sürekli performans ve kapasite takibi ve firmware güncellemeleri yapılabiliyor.

WD Black PCIe SSD Fiyat ve Bulunabilirlik

WD Black PCIe SSD‘ler, tek taraflı M.2 2280 form faktörü ile 256GB ve 512GB kapasiteye sahip olacak. 5 yıl garantili WD Black PCIe SSD, 2050MB/s ve 800MB/s ardışık okuma ve yazma hızları sunarken birçok lider platforma uyum için WD F.I.T Lab™ sertifikasına da sahip. WD Black PCIe SSD‘nin tavsiye edilen satış fiyatı 256GB için 109 dolar, 512GB için 199,99 dolar. WD Black PCIe SSD, 2017 yılının ilk yarısında dünya genelinde ve www.wd.com üzerinden satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here