WhatsApp için canlı lokasyon paylaşım özelliği geliyor

WhatsApp, çok yakında canlı lokasyon paylaşma özelliğini kullanıcılara sunacak. Böylece anlık lokasyon takibi mümkün olacak.

WhatsApp uygulaması, her geçen gün yeni özelliklerle geliştirilmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgiler, uygulamaya çok yakında “canlı lokasyon paylaşma” özelliğinin geleceğine işaret ediyor. Böylece, kullanıcılar anlık olarak lokasyonlarını paylaşabilecek.

Şimdilik WhatsApp Beta kullanıcıları için sunulan özellik, yakında tüm iOS ve Android kaullanıcılarına sunulmuş olacak. Ortaya çıkan ekran görüntülerine göre uygulamanın grup sohbet seçeneğinde kullanılabilen özellik, kişilerin istendiği takdirde anlık olarak lokasyonlarını görebilmelerine olanak tanıyor.

Tabii ki bu özellik birçok farklı senaryoda oldukça kullanışlı olacak. Örneğin çocuğunun eve gelişini takip etmek isteyen bir ebeveyn, bu sayede çocuğun tam olarak nerede olduğunu görebilecek. Ayrıca bir arkadaşınızla buluşacağınızda dilerseniz arkadaşınızın tam olarak nerede olduğunu da bu sayede öğrenebileceksiniz.

Varsayılan olarak kapalı olan anlık lokasyon paylaşma özelliği, istendiği takdirde 1 dakika, 2 dakika, 5 dakika veya sonsuz olarak açılabiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here