Xiaomi Max: Çinliler 5,7 inç ekranı ufak buldu

Xiaomi Mi Max, tasarım itibarıyla Mi 5 modelinden biraz daha farklı yapıda.

Xiaomi Max, dev ekranlı akıllı telefon sevenlere hitap ediyor ve tasarım yönünden Mi 5 modelinden oldukça farklı

Çinli teknoloji markası Xiaomi’nin 2016 yılı için yeni bir Android akıllı telefon daha hazırladığı söyleniyor. Bu seferki modelin adı Xiaomi Max olarak anılıyor. Cihaz, tasarım itibarıyla dev ekranlı aygıtlardan hoşlanan tüketicilere hitap ediyor.

Xiaomi Max’in ekran çerçevesi son derece ince. Cihazın ekran boyunun 6,4 inç büyüklükte olacağı söyleniyor. Bu bilgi bizi şaşırtmıyor. Çünkü Çinliler son dönemde 5,7 inç büyüklükteki ekranları bile ufak bulmaya başladılar. 6 inç büyüklükte görüntü paneli içeren Samsung Galaxy A9/A9 Pro ile 6,8 inç’lik Huawei P8 Max, dev ekran meraklısı Çinli teknoloji tutkunları için geliştirilen ürünler arasında. Nitekim, Huawei P8 Max’ın devamı niteliğindeki 6,9 inç P9 Max‘ın yolda olduğu söyleniyor.

xiaomi-max-teknik-ozellikler-fiyat

Xiaomi Max’e ait olduğu iddia edilen bu fotoğrafın Çin’deki akıllı telefon fabrikalarından birinde çekildiği söyleniyor. Sızdırılan fotoğraf, düşük kalitede olsa da yeni nesil Android 6.0 telefonun özellikleri hakkında bilgi edinmemizi sağlıyor. Öncelikle bu cihaz Mi 5‘in parmak izi okuyuculu ana ekran düğmesine sahip olmayacak. Parmak izi sensörü büyük ihtimalle arka kapakta görülecek.

Ana ekran düğmesi yerine 3 adet kapasitif Android tuşu içeren ürün, ekran/gövde oranı yönünden en başarılı cihazlar arasında yer alacak. Akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemciden güç alacağı iddia ediliyor. Ürünün kamera çözünürlüğü, ekran çözünürlüğü, pil kapasitesi ve hafıza konfigürasyonu henüz ilan edilmedi. Bu bilgileri edinmek için Xiaomi’nin resmi tanıtım etkinliğini beklemek zorunda kalacağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here