Xperia X Compact, Sony’nin Avrupa internet mağazalarında satışa sunuldu

Sony Xperia X Compact fiyat ve özellikler - CihazTV

Xperia X Compact, bundan böyle Avrupa’daki Sony internet mağazalarında da satılacak

Japon teknoloji devi Sony’nin yeni nesil akıllı telefonları IFA 2016 Berlin fuarında tanıtıldı ve bu ay yurtdışında piyasaya sürüldü. Ekran boyu ufak akıllı telefonlardan hoşlanan teknoloji tutkunları, şirketin yeni minik cihazı Xperia X Compact‘ı sevinçle karşıladılar. Bir süredir Avrupa’da çeşitli perakende mağazalarında temin edilen cihaz, bundan böyle Sony’nin resmi internet mağazalarında da satılacak.

Xperia X Compact, Sony’nin İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, İsveç ve Polonya’daki şubelerinde temin edilecek. Cihazın İngiltere’deki fiyatı 379 sterlin olarak ilan edildi. Ürünün İsveç ve Polonya’daki fiyatıysa 444 euro olarak belirlendi. Akıllı telefonun diğer Avrupa Birliği Ülkelerindeki fiyatıysa biraz daha yüksek. Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemli ürün İngiltere, İsveç ve Polonya haricindeki birlik ülkelerinde 449 euro fiyatla satılacak.

Sony Xperia X Compact’ın teknik özelliklerini hatırlayalım

Akıllı telefon yüksek sayılabilecek fiyatına karşılık orta seviye teknik özelliklerle donatılıyor. 4,6 inç 720p IPS LCD ekranla donatılan akıllı telefon, 129 mm yükseklikte, 65 mm genişlikte ve 9,5 mm kalınlıkta. Xperia X Compact, 6 çekirdekli 1,8 GHz Qualcomm Snapdragon 650 mobil işlemciden güç alıyor. Cihaz 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza içeriyor. Telefonun depolama kapasitesi micro SD kartla genişletiliyor. Sony’nin bu ürüne bahşettiği maksimum microSD kapasitesinin 256 GB olduğu söyleniyor.

Sony Xperia X Compact fiyat ve özellikler - CihazTV

Sony’nin tüm akıllı telefonları fotoğraf ve video çekiminde iddialıdır. Dünya görüntüleme sensörü pazarının büyük bölümünü elinde bulunduran Japon kuruluş, Xperia X Compact’ın da bu kulvarda iddialı olmasını sağlıyor. Akıllı telefon ön kamerasıyla 5 MP büyüklükte fotoğraf ve Full HD video çekiyor. Cihazın arka kamera çözünürlüğüyse 23 MP düzeyinde. Faz algılamalı otomatik odaklamayla desteklenen arka kamera, 1080p/60fps video kaydediyor.

Akıllı telefonun USB Type-C arayüzüyle şarj olduğunu hatırlatalım. Fakat bu arayüz sadece USB 2.0 kalitesinde olduğundan dolayı, kullanıcılar dudak uçuklatan performansta kablolu veri aktarım hızları göremeyecekler.

Sony Xperia X Compact fiyat ve özellikler - CihazTV

Xperia X Compact, gövde büyüklüğüne kıyasla oldukça yüksek pil kapasitesine sahip. Cihazın 2700 mAh kapasitedeki dahili pili, gövde kalınlığının 9,5 mm’e kadar artmasına sebep oluyor. 4,6 inç ekran boyuna sahip bir cihaz için fazlasıyla yeterli düzeydeki pil, Qualcomm Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisiyle destekleniyor. Ürünün Türkiye’deki fiyatı ve çıkış tarihi henüz kesinleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız içinYouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here