Yapı Kredi Mobil ile ATM’ye dokunmadan para çekebilirsiniz

Yapı Kredi, yenilenen mobil şubesinde QR kod ile ATM’ye dokunmadan hızlı para çekme işlemini hayata geçirdi. Bu teknolojinin detaylarına göz atalım.

Bu yeni uygulamaya göre Yapı Kredi Mobil ‘e giriş yapıldıktan sonra çekilecek tutar belirleniyor. Mobil şube üzerinden ATM’lerde bulunan QR kodun okutulmasıyla para çekimi gerçekleştiriliyor. Yapı Kredi, dijital ve fiziksel kanalları birbirine bağlayarak bankacılığın sınırlarını genişletmeye devam ediyor.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Yapı Kredi’nin tarihten gelen bu öncü rolü dijitalde de sürdürdüklerini belirtirken, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

Modern tasarımı ve kullanıcı dostu uygulamalarıyla tamamen yenilediğimiz mobil şubemiz devrim niteliğinde teknolojik uygulamaları kullanıcılarımızla buluşturuyor. Bu özellikler geleceğin bankacılık dünyasının ilk örneklerini temsil ederken müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyor, bambaşka bir bankacılık anlayışını deneyimlemelerine olanak tanıyor.

Yapı Kredi Mobil ile ATM'ye dokunmadan para çekebilirsiniz

Mobil şubemiz içerisindeki yeniliklerimizden QR kod ile para çekimi işlemi için müşterilerimizin öncelikle Yapı Kredi Mobil’e giriş yapmaları gerekiyor. ‘Para Çek’ talimatının verilmesiyle çekilmek istenilen tutar sisteme giriliyor. Bu işlem sonrası mobil şube ekranında açılan kameranın, Yapı Kredi ATM’leri üzerinde bulunan QR kodu okumasıyla para çekim işlemi gerçekleştiriliyor. İşlem sırasında kullanıcılar hiç bir şekilde ATM’lere dokunmuyor, işlemden yararlanabilmek için bir banka kartına ihtiyaç duyulmuyor. Müşterilerimizin nakit ihtiyaçlarını çok hızlı ve kolay bir şekilde karşılamalarını amaçladığımız bu teknolojiyi kusursuzlaştırmak adına uzun süre çalıştık. Türkiye’nin dijital bankası olarakbundan sonra da bankacılığın olanaklarını genişletmeye ve müşterilerimize değer katacak uygulamalarımızı geliştirmeye devam edeceğiz.”

Yenilenen Yapı Kredi Mobil’de ayrıca şifre kullanmadan “göz tarama teknolojisi” ile mobil şubeye giriş sağlayan Göz-ID özelliği, Çağrı Merkezi’ne başka bir kimlik doğrulama bilgisi gerekmeden direkt olarak bağlanma ve Google Search Appliance altyapısının entegrasyonu gibi ilklerle de fark yaratıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here