Yeni konsept tarayıcı Opera Neon sunuldu

Opera Neon

Opera Neon isimli konspet tarayıcısı bugün itibarıyla kullanıcılara sunuldu. Neon, farklı bir tarayıcı denemek isteyen insanlar için birebir.

En popüler internet tarayıcılarından biri olan Opera, yepyeni bir tarayıcısı daha geliştirdi: Opera Neon

Bir konsept web tarayıcısı olan ve bugüne kadar gördüğümüz tarayıcıların aksine farklı bir tasarım dili ve özelliklerle karşımıza çıkan Opera Neon, bugün itibarıyla MacOS ve Windows kullanıcıları için ücretsiz olarak sunuldu.

Bu tarayıcıyı rakiplerinden ayıran ilk nokta tasarım. Zira bugüne kadar alıştığımız tab görünümü yerine girdiğiniz web siteleri sağ tarafta yuvarlak balonlar şeklinde görünüyor.  Aynı şekilde tarayıcının ana ekranında gördüğünüz web siteleri de aynı şekilde balon görünümleriyle ekranda süzülüyor.

Opera Neon

Tarayıcının bir diğer güzel özelliği ise çift pencere imkanını direkt kendi yazılımı üzerinden destekliyor olması. Yani Windows veya MacOS‘un çift ekran özelliğine ihtiyaç duymadan, iki farklı web sitesini direkt olarak Opera Neon üzerinde yan yana kullanabilmek mümkün.

Eğer siz de mevcut tarayıcınızdan sıkıldıysanız ve yeni bir şey denemek istiyorsanız tarayıcıyı bu link üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here