16 objektifli Light L16 Android fotoğraf makinesi DSLR’a rakip olmak istiyor

Light L16 Android işletim sistemli fotoğraf makinesi, DSLR sistemlere rakip olmak üzere geliştirildi

Akıllı telefonların DSLR ve diğer fotoğraf makineleriyle sık sık karşılaştırıldıklarını görüyoruz. Nitekim, geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir videoda, iPhone 6s‘in 4K video kalitesi, Nikon D750 Full Frame DSLR ile kapıştırılmıştı. Fotoğraf sektörünün en yeni markalarından Light.co, üzerinde 16 adet 13 megapiksel görüntü sensörü taşıyan Light L16 ile, DSLR’a rakip oldu.

light-l16-800

Light L16’nın üzerindeki 16 objektifin 6 adedinin 150 mm odak uzaklığına sahip olduğu söyleniyor. Geri kalan lenslerin 5’i 35 mm ve diğer 5’i de 70 mm. Android işletim sistemli fotoğraf makinesiyle çekilen görüntüler, 16 lensin 10’undan sağlanan verinin birleştirilmesiyle oluşturuluyor.

Objektiflerin her biri farklı mesafelere odaklandığından dolayı, farklı alan derinliklerine sahip görüntüler kaydedilebiliyor. Cihazla çekilen interaktif fotoğraflarda odaklama mesafesi ve pozlama sonradan düzeltilebiliyor.Fotoğrafların maksimum çözünürlüğü 52 megapiksel, video çözünürlüğüyse 4K kalitesinde.

light-l16-800-2

35 mm ile 150 mm odak uzaklıkları arasında optik zoom yapan Light L16 F/1.2 maksimum diyafram açıklığıyla inanılmaz miktarda ışık alıyor.  Lytro’nun ışık alanı kayıtçısı olarak tanımlanan ILLUM fotoğraf makineleri de benzer özellikleriyle dikkat çekiyordu. Light L16, Lytro ile aynı nitelikleri daha ufak bir gövdede sunuyor.

Light L16’nın gövdesi 6 inç ekranlı Nexus 6 kadar geniş. Bununla birlikte, cihazın kalınlığı akıllı telefonlarla kıyaslanmayacak kadar fazla. 5 inç dokunmatik ekranla donatılan Wi-Fi bağlantılı kompakt fotoğraf makinesi, 2016 yılından itibaren 1699 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.