Bu Honda otomobil 3 boyutlu yazıcı ile yapılıyor

Honda, mikro elektrikli otomobil platformunu 3 boyutlu yazıcı teknolojisiyle birleştirdi. Bu otomobil tamamen 3 boyutlu yazıcıdan çıkarılıyor.

Ürün ve üretim teknolojilerinde her geçen gün yeni bir buluşa imza atan Honda, 3 boyutlu yazıcıdan çıkartılan otomobili kullanıma sundu. Kısa menzilli elektrikli otomobil, meşhur güvercin şeklindeki Japon kurabiyelerini üretip satışını yapan Toshima şirketine hizmet verecek. Dar sokaklarıyla bilinen Kamakura kentinde görev yapacak olan araç tek kişilik ve arkasında da sadece küçük bir kargo bölümü barındırıyor.

honda-3-boyutlu-yazici-otomobil-cihaztv

İhtiyaca yönelik uygun tasarım arayışında Toshima şirketine destek veren Honda ve Kabuku, aracın şasisini 3 boyutlu yazıcı teknolojisiyle oluşturulan panellerle kapladı. Bu teknloji sayesinde gövde panelleri müşteri isteği doğrultusunda şekillenebiliyor.

honda-3-boyutlu-yazici-otomobil-cihaztv-2

Rijit özellikte hafif yapılı şasiye sahip Honda’nın elektrikli aracı, 80 km’lik menzile sahip. 200 volt kaynağında tam şarj süresi 3 saatten az sürede tamamlanan 600 kg ağırlığındaki araç 70 km/s’lik hıza ulaşabiliyor.

Teknik özellikler:
Uzunluk 2495mm
Genişlik 1280mm
Yükseklik 1545mm
Ağırlık 600kg
Maks. Güç 11 kW (15 DIN hp)
Maks. Hız 70 km/h (43 mph)
Şarj süresi 3 saatten az (AC200V)

7 saatten az (AC100V)

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.