8 GB SK Hynix mobil RAM modülü tanıtıldı

8 GB RAM

Galaxy S8 modelinde kullanılacağı düşünülen SK Hynix 8 GB RAM modülü duyuruldu. Yakın gelecekte bu modülle birlikte 8 GB RAM’li telefonlar artacak.

Galaxy S8‘in beklenen teknik özelliklerinden biri de cihazın adı gibi 8 GB RAM kapasitesiyle gelecek olması. Tabii ki böylesi yüksek bir RAM kapasitesine ihtiyacımız var mı tartışılır ancak son dönemde 6 GB RAM‘li birçok model gördükten sonra, Samsung çıtayı yükseltmek istiyor olabilir.

Bugün itibarıyla SK Hynix firması tarafından tanıtılan 8 GB RAM modülü de, dedikoduları doğrular nitelikte. Ancak öte yandan aslında bu firmanın Güney Kore‘de Samsung‘un rakibi olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Galaxy S8

Zira SK Hynix, Apple‘ın da aralarında bulunduğu birçok firmaya komponent üretiyor ve dolayısıyla bu noktada bir başka üretici olan Samsung‘la rekabet ediyor. Ancak nasıl ki bazı Apple işlemcilerini Samsung üretiyorsa, Samsung da kullanacağı RAM modüllerini bu firmadan alabilir.

iki kanallı yapısıyla 8 GB bellek kapasitesine ulaşılan yeni modül, firmanın aktardığı bilgilere göre yeni tasarım sayesinde mevcut LPDDR4 mobil çiplerine göre %30 daha az yer kaplıyor ve %20 daha verimli çalışıyor. Ayrıca firma bu belleğin 2017 yılı içerisinde birçok üst düzey akıllı telefonda yer alacağını da belirtti. Ancak tabii ki herhangi bir üretici ismi telaffuz edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here