Acer, TravelMate P6 serisine yeni modeller ekledi

Ultraİnce, Hafif ve Dayanıklı Bir Tasarımda Uzun Pil Ömrü Sunan Acer TravelMate P6, kurumsal kullanım için ideal birçok güvenlik ve yönetim özellikleriyle donatıldı

Basın Bülteni – Acer, TravelMate P6 serisine yeni modeller ekledi

Kısa sürede şarj edin, 2 gün boyunca kullanın

Acer TravelMate P614-51 birinci sınıf kalitedeki magnezyum alüminyum alaşım kasasıyla, aynı kalınlıktaki standart alüminyum alaşım kasalara göre daha sağlam ve daha hafif. Bu kasa ayrıca ürüne şık ve modern bir görünüm katıyor. Yalnızca 1,1 kg (2,4 pound) ağırlığa ve 16,6 mm (0,6 inç) inceliğe sahip olan cihazı istediğiniz yere kolayca götürebilirsiniz. 20 saate varan pil ömrü sayesinde, kullanıcılar kıtalararası uçuşlarda üretken olmaya devam edebilir veya iki gün boyunca şarj etmeden çalışabilir. Ayrıca bu yüksek performanslı dizüstü bilgisayarın pilinin yarısı yalnızca 45 dakika içinde şarj olabiliyor.

Windows 10 Pro işletim sistemini kullanan bu güçlü dizüstü bilgisayarlar 8. Nesil Intel®Core i7 modellerine kadar işlemci seçeneklerine, 24 GB’a kadar DDR4 belleğe, NVIDIA® GeForce® MX250’ye kadar GPU çeşitlerine ve NVMe teknolojisi sayesinde büyük tablolar düzenlemeyi ve sunum hazırlamayı hızlandıran 1 TB’a kadar Gen 3 x4 PCIe SSD’lere sahip. TravelMate P614-51, 180 derece dönebilen menteşesiyle ortak çalışmayı ve paylaşımı kolaylaştırıyor. Tamamen yatırılabilen ekrandaki görüntüleri çok sayıda kişi görebiliyor.

“Profesyonel müşterilerimize popüler Acer TravelMate P6 serimizin daha ince, daha hafif ve olağanüstü uzun pil ömürlü bir sürümünü sunmaktan dolayı heyecanlıyız.” diyen Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar ve BT Ürünleri Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şarj etmeden iki gün çalışabilme, dayanıklı kasa ve gelişmiş güvenlik gibi özelliklerin beğeni toplayacağına eminiz.”

“Acer’ın yeni TravelMate modelleri sağlam yapıda olmalarının yanı sıra güçlü güvenlik özelliklerine de sahip.” diyen Microsoft Corp. Tüketici ve Cihaz Satışları Genel Müdürü Mark Linton, ardından şunları söyledi: “TravelMate serisi hafif tasarımı, uzun ömürlü pili ve etkileyici işlem gücüyle dayanıklılık ve taşınabilirliği birleştirerek çok geniş bir kitleye hitap ediyor.”

Uçak ve Tren Gibi Loş Ortamlarda Da Rahat Çalışma İmkanı

TravelMate P614-51’in 14 inç Full HD (1920 x 1080) IPS ekranı 170 derece izleme açılarında doğru renkler sunuyor. Arka aydınlatmalı tam boy klavye rahat yazı yazma olanağı sunuyor ve iş seyahati yapan kullanıcıların uçak ve tren gibi loş ortamlarda da çalışabilmesini sağlıyor. Darbelere dayanıklı, ultra-hassas Corning® Gorilla® Glass NBT™ touchpad hareketler ve kaydırma ile kontrol imkanı veriyor. Corning® Gorilla® Glass, geleneksel mylar kaplamaya kıyasla daha sağlam, çizilmelere karşı daha dayanıklı ve daha kolay temizleniyor.

Skype for Business sertifikalı TravelMate P614-51, sesleri 1,98 metre uzaktan alabilen dört mikrofonuyla kristal netliğinde video konferanslar yapmayı sağlıyor. Kullanıcılar Cortana® kişisel dijital asistan ile organize olmak, müzik çalmak ve evdeki araçları uzaktan kontrol etmek için sesli komutlardan yararlanabiliyor.

Sağlam Yapı

TravelMate P614-51 havalimanlarındaki güvenlik kontrollerine, kazara düşmelere ve diğer talihsizliklere dayanacak şekilde tasarlandı. Ürün MIL-STD 810G2, 810F gibi çeşitli ürünlerin dayanıklılığını belirleyen bir dizi ABD askeri standardını da karşılıyor. Bu standartlar için yapılan zorlu test prosedürleri arasında 122 cm (48 inç) yükseklikten, beton üzerine konulan 2 inç kalınlığındaki kontrplak üzerine farklı açılarda 26 kez düşme de yer alıyor. Diğer testlerde dizüstü bilgisayarın yağmur, nem ve aşırı sıcaklıklara dayanıklılığı kontrol ediliyor.

Veri Koruması için Güçlü Güvenlik Özellikleri

Şirketler verileri güvende tutmanın yanı sıra uzaktan kurulumu ve yönetimi kolay olan cihazlar arıyor. Windows 10 Pro işletim sistemini kullanan TravelMate P614-51, veri koruması için güçlü güvenlik özelliklerinden yararlanıyor. Müşteriler Windows Hello özelliğini kullanarak, güç düğmesi üzerindeki parmak izi okuyucu veya biyometrik yüz tanıma teknolojisinden yararlanan IR web kamerası ile sisteme giriş yapabiliyor. Her iki yöntem de parola hatırlama zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Kullanmadığınız anlarda web kamerasını ek güvenlik için kapakla kapatmak da mümkün. Entegre Trusted Platform Module (TPM) 2.0 yongası ise parolalar ve şifreleme anahtarları için donanım tabanlı koruma sağlıyor. Ön yüklü gelen Acer ProShield ise hassas verilerinizi koruma altına alan güvenlik ve yönetim araçları içeriyor. Acer Office Management de BT profesyonellerinin tek bir arayüz ile uzaktan güvenlik politikası uygulamasını ve cihazları takip etmesini sağlıyor. Belirli modellerde tercihe bağlı olarak sunulan Intel® vPro™ bir koruma katmanı daha ekleyerek verimli uzaktan yönetim özellikleriyle zamandan ve paradan tasarruf yapıyor.

Tüm Bağlantı Seçenekleri

Kullanıcılar eSim özellikli 4G LTE ve 802.11ac 2×2 MU-MIMO teknolojisiyle yüksek hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantıya kavuşabiliyor. Intel® Thunderbolt 3 ile USB Type-C kullanan cihazlarda 40 Gbps’e varan veri aktarım hızlarına ulaşılabiliyor. Müşteriler USB 3.1 Gen 2 Type C girişinden bir kabloyla Thunderbolt 3 özellikli cihazlara bağlanıp, diğer herhangi bir giriş tipinden dört kat daha fazla veri ve iki kat daha fazla video bant genişliğinden yararlanabiliyor. Ayrıca bu giriş üzerinden güç aktarımı yapılabiliyor ve 8K ekranlara destek veriliyor. Cihazdaki diğer bağlantı noktaları arasında MicroSD kart ve akıllı kart okuyucular ve içerik paylaşımı ile mobil ödeme için NFC4 (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) yer alıyor.

Tercihe bağlı gelen Acer USB Type-C Dock II, çalışma alanınızı USB Type-C girişi ile genişleterek 4K UHD video, veri ve kablolu ağ ihtiyaçlarını karşılıyor, aynı zamanda dizüstü bilgisayarınıza da kesintisiz güç aktarımı yapabiliyor. Bu bağlantı yuvası USB 3.1 Type A ve Type C, DisplayPort, HDMI, ses giriş/çıkış seçenekleri sunuyor ve üç adet 4K ekrana destek veriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer TravelMate P614-51, Haziran ayında Kuzey Amerika’da 1.149,99 $’dan ve EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.249,00 €’dan, Mayıs ayında ise Çin’de 9.999 RMB’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Yeni Acer TravelMate P6 dizüstü bilgisayar, Acer’ın New York’ta düzenlediği ve oyuncular, içerik oluşturucular, aileler, öğrenciler ve profesyoneller için yeni cihaz ve çözümlerini duyurduğu next@acer basın etkinliğinde duyuruldu. Daha fazla bilgi için www.acer.com/nextatacer adresini ziyaret edebilirsiniz.