Aiwear VR telefona ya da PC’ye ihtiyaç duymuyor

Çinli üreticiler bu kez sanal gerçeklik gözlüklerine yeni bir boyut kazandırdı. Karşınızda kendi başına çalışan VR gözlüğü Aiwear VR

Mobil Dünya Kongresi 2016 (MWC 2016) etkinliğinin ardından mobil VR (Sanal Gerçeklik) gözlükleri gündemdeki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırdı. Birçok büyük teknoloji firmasının telefonları için özel olarak ürettiği VR gözlükleri, kullanıcılara bambaşka bir kullanım deneyiminin kapılarını araladı. Bugüne kadar tanıtılan tüm sanal gerçeklik teknolojileri akıllı telefona ya da bilgisayara ihtiyaç duyuyordu fakat Çinli üreticiler buna da çare buldu. Bu haberde detaylarını aktarmakta olduğumuz Aiwear VR adlı cihazı kullanmak için telefona ya da bilgisayara ihtiyacınız olmayacak. İçerisinde 5,5 inç 1080p ekran ve Android cihaz donanımı barındıran gözlük, mobil VR keyfini özgürce yaşamanızı sağlıyor.

Aiwear VR

Google Play Store’daki sanal gerçeklik uygulamalarından kolayca faydalanmak amacıyla tasarlanmış olan Aiwear VR, Android 4.4 KitKat işletim sistemine, 4 çekirdekli işlemciye, 1GB RAM‘e, Wi-Fi bağlantısına ve 9 yönlü hareket sensörüne sahip. Akıllı telefonların çoğundaki hareket sensörüne göre daha güçlü bir hareket sensörü sunan cihazın en büyük eksileri, güçsüz donanımı ve güncellikten uzak Android sürümü.

Çıkış tarihi ve fiyatı şimdilik belli olmayan Aiwear VR, muhtemelen Aliexpress ve Dealextreme gibi sitelerde yeni bir akım başlatacak. Eğer Çin’den alışveriş yapmayı ve sanal gerçeklik teknolojisini seviyorsanız gözünüz bu aralar bu tip ürünlerde olsun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Aiwear VR telefona ya da PC’ye ihtiyaç duymuyor

Comments are closed.