Akıllı telefonla çalışan 3D tarayıcı Eora hedefi tutturdu

Ekonomik 3D tarayıcı Eora, akıllı telefon kamerası ve işlemcisinden güç alıyor

Akıllı telefonların hayatımızı ne denli kolaylaştırdığından sık sık bahsediyoruz. 600 TL ve 700 TL arasında bütçeyle bile temin edilebilen akıllı telefonlar, alışveriş yapmayı, gündemi takip etmeyi ve fotoğraf çekmeyi zevk haline getiriyor.

Android veya iOS platform farkı göz etmeyen Eora 3D tarayıcı, akıllı telefonlardan yararlanmanın yeni bir yolunu daha ortaya çıkarıyor. Eora’nın üzerindeki lazerin objelerde oluşturduğu izler, akıllı telefon kamerasıyla kayıt ediliyor.

Ortaya çıkan sistem 100 mikron boyundaki ufak detayları bile algılıyor. Geliştiriciler, bu tarayıcı sayesinde üç boyutlu baskı için tasarım oluşturmanın çok daha kolaylaşacağını belirtiyorlar.

eora-akilli-telefonla-calisan-3d-tarayici

Eora üç boyutlu tarayıcı, Samsung, HTC, Sony gibi tanınmış üreticilerin Android modelleriyle uyumlu. iOS cephesindeyse, iPhone 5 ve daha yeni modellerin yanı sıra 5. nesil iPod kullanılabiliyor.

Tarayıcının geliştiricileri, Kickstarter‘da 80.000 dolar sermaye hedefleyerek yola koyuldular. Kampanyanın bitimine 29 gün kala, hanelerinde tam 140.000 dolar birikti. Şimdilik 229 dolar fiyatla ön sipariş verilebilen cihaz, piyasaya çıktığında 290 dolar’dan satılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.