AMD Radeon RX 460 ekran kartı, 1080p Overwatch, LoL ve Dota 2’de yüksek performans vaat ediyor

AMD Radeon RX 460, eSpor tutkunlarına yeterli performans vaat ediyor, ekran kartının özellikleri ve çıkış tarihi duyuruldu

Radeon RX ailesinin en yeni üyesi, yüksek çözünürlükte akıcı oyun deneyimi ve akıcı yayın ihtiyacı duyan eSpor oyuncuları için geliştirdiği AMD Radeon RX 460 grafik kartı duyuruldu. Gelecek odaklı teknolojiler hedef alınarak geliştirilen grafik kartı, son derece sessiz soğutma çözümü ve 75 watt altı güç tüketimi ile ülkemizde 137$’dan başlayan fiyatlarla pazara sunulacak.

En popüler eSpor oyunlarında muazzam bir performans sağlayan Radeon RX 460 aynı zamanda en güncel AAA oyunlara güç veren gelecek nesil DirectX 12 ve Vulkan API’larına da destek veriyor. Radeon RX ailesinin yeni üyesi RX 460 14’e kadar işlem birimi, 2/4 GDDR5 bellek ve 2.2 teraflops işlem gücüne rağmen tükettiği 75 watt enerji ve sunduğu yüksek performans ile internet kafeler için ideal bir çözüm olarak tasarlandı.

AMD Radeon RX 460 Özellikleri

Üst Seviye 1080p Oyun Deneyimi – Grafik kartı, oyuncular tarafından en fazla tercih edilen çözünürlük için optimize edildi. Radeon RX 460, League of Legends, Overwatch ve DOTA gibi eSpor oyunlarında 1080p çözünürlükte üst seviye FPS performansı vaat ediyor. Ürün ayrıca AMD Virtual Super Resolution özelliği sayesinde görüntü bozukluklarının önüne geçiyor. Ayrıca, Radeon Settings üzerinden gecikme sürelerini azaltıyor. Bunlara ek olarak, AMD FreeSync teknolojisine sahip olan monitörlerde yırtılma ve takılma olmadan bir oyun deneyimi sağlıyor. Radeon RX 480 ayrıca DirectX 12 ve Vulkan gibi geleceğe odaklı API’lar ile tam uyum sergiliyor.

Sessiz ve serin oyunculuk – Polaris mimarisi, 14nm FinFET üretim süreci için optimize edildi. Bu mimariden yararlanan Radeon RX 460 GPU’ları ses seviyelerini ısı derecesi ve iş yüklerine göre dinamik olarak optimize ediyor. Bu sayede mümkün olan en sessiz oyun tecrübesi sağlanıyor. Güç bağlantısı bulunmayan RX 460, yükseltme planlayan oyuncular için ideal bir tak oynat çözüm.

HDR renkleri – Sahip olduğu yeni görüntü motoru ile RX 470 yeni nesil HDR içerik ve monitörlerde oyun veya video oynatma için hazır.

Ezber bozan kontrol – Polaris mimari tabanlı RX 470’in özel olduğu kadar ona eşlik eden yazılım da aynı şekilde özel. Radeon Software sürücüleri kutudan çıktığı andan itibaren kullanıcıların donanımlarından en üstün performansı almaları için tasarlandı.

AMD Radeon RX 460 çıkış tarihi

14 nm FinFet üretim süreciyle hayata geçen ve 1080p oyunculukta yüksek performans vaat eden Radeon RX 460, ülkemizde Ağustos ayı içerisinde satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.