AMD Radeon RX 470 ve RX 460 E3 2016’da tanıtıldı

AMD Radeon RX 470 ve RX 460 grafik kartları E3 2016 Fuarı’nda tanıtıldı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleştirilen Elektronik Eğlence Fuarı’nda (E3) AMD, CEO Lisa Su sözcülüğünde, bu yaz döneminde pazara sunacağı oyun tutkunu seviyesi performans ve özellikler ile PC oyunculuğunu değiştirmesi beklenen yeni Radeon RX Serisi grafik kartlarının tanıtıldığı bir etkinlik gerçekleştirdi. Haziran başında Taipei’de Computex 2016’da tanıtılan AAA oyunlar için 1440p çözünürlükte akıcı bir performans sağlamak üzere tasarlanan RX 480 grafik kartı sadece 199 $’dan başlayan fiyat etiketiyle ile pazara sunulacak. Yeni serinin E3 kapsamında sunulan diğer üyelerinden RX 470, düşük güç tüketimi ve yüksek çözünürlüklü oyun performansına yönelik, RX 460 ise üstün eSpor performansına yönelik verimli bir çözüm olarak tasarlandı.

Radeon RX serisi grafik işlemcilerin oyun endüstrisine sunacağı yenilikler

  • Daha önce görülmemiş maliyetlere üst seviye VR deneyimi: Ön izlenimi Computex 2016’da gerçekleştirilen Radeon grafik kartları, milyonlarca kullanıcının VR’a giriş maliyetini azaltarak VR ekosistemini genişletecek.
  • PC oyuncularına gerçek zamanlı sunulan muhteşem oyun içerikleri: AMD, Radeon RX Serisi performans profilleri ve konsollardakine benzer düşük seviye API’ların birleşimi sayesinde geliştiricilerin işbirlikleri ile konsollar ve PC için yüksek kaliteli ve performanslı oyun içerikleri geliştirerek PC oyun ekosistemini zenginleştireceklerine inanıyor.
  • İnce ve hafif dizüstü bilgisayarlar için konsol seviyesi GPU performansı: Oyun dizüstü bilgisayarları geleneksel olarak büyük ve hantal bir tasarıma sahip ve çoğunlukla günümüz oyun gereksinimleri için yetersiz performans sağlıyor. Radeon teknolojileri bu sorunlara odaklanıp mobil kullanıcılara konsol seviyesi bir performans sunarak düşük güç tüketimli, ince, hafif ve yüksek performanslı, eSpor ve AAA oyunlarda 1080p çözünürlükte 60Hz oyun deneyimi sağlayan dizüstü bilgisayarlar üretilmesine fırsat tanıyor.

amd-rx470-rx-460

Radeon RX Serisinin oyunculara getirdiği yenilikler

  • Performans için geliştirilmiş teknoloji: Radeon RX serisi 300$ altına şimdiye dek sunulmuş en ileri seviye grafik ve oyun teknolojilerini vaat ediyor. Yeni kartlar, dünyanın en ileri işlemci teknolojisi olarak bir GPU’da kullanılabilen en küçük transistörleri içeren 14nm FinFET üretim süreci için optimize edilmiş Polaris mimarisi ile çok küçük ve ince çiplerde emsalsiz bir performans ve güç tüketimi verimliliği sunuyor.
  • Herkes için VR deneyimi: 199$’dan başlayan fiyatlarla sunulmaya başlanan 480, Oculus ve HTC tarafından sunulan VR başlıklarına gerekli performansı sunabilen en uygun fiyatlı çözüm.
  • Gelecek odaklı teknolojiler: Radeon RX Serisi, 14nm FinFEt üretim süreci, HBM bellek ve oyun API’larında ilk düşük düzenleme yükü desteği gibi Radeon’un gelenekselleşmiş inovasyon odağını sürdürüyor.

Oyuncuların bu ürünleri uzun süre kullanmalarını sağlayacak yenilikler

  • DirectX 12 ve Vulkan oyunculuğu: Polaris mimarisi ile güçlendirilen Radeon 480 serisi kendine özel eş zamansız işlem desteği ile oyun dünyasının geleceği olan DirectX12 ve Vulkan API’larında üstün performans göstermek üzere tasarlandı.
  • Yeni nesil görüntü teknolojileri: Radeon serisi, HDR monitör ve televizyonlar üzerinden yeni nesil HDR oyunculuğunu ve videoları için HDMI 2.0b ve DisplayPort 1.3/1.4 desteği sunuyor. Hızlandırılmış H.265 kodlama ve kod çözme özelliği sayesinde 60FPS 10bit 4K değerinde kayıt va yayın özelliği de kullanıcılara sunulan yeni özellikler arasında.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız içinYouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.