Android 6.0.1 Marshmallow uykunuzu bölecek

Android 6.0.1 Marshmallow sürümüne terfi eden akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, “Do Not Disturb” özelliğinden mahrum kalacaklar

Akıllı telefonların en kullanışlı özelliklerinin başında, istediğimiz yerden ve gerekli gördüğümüz her an sosyal ağlarda paylaşım yaptırmaları geliyor. Mobil oyunlara, hatıralarımızı ölümsüzleştiren fotoğraflara ve keyfimizi yerine getiren müziklere ulaşmamızı sağlayan Android cihazlar, yalnızca eğlenmemizi sağlamıyor, yaşam koçluğumuzu da üstleniyor. Hangi saatte kalkacağımızdan tutun, katılacağımız etkinlikleri, günlük programımızı ve kimlerle görüşeceğimizi bu cihazlarla takip ediyoruz.

Android 5.1 Lollipop‘un hayatımıza kazandırdığı “rahatsız etmeyin” modu, mobil cihazların en güçlü asistanlardan birine dönüşmesini sağlıyor. Akıllı telefonların istenilen süre boyunca bildirim almasını önleyen “do not disturb” özelliği, deliksiz bir uyku çekmek isteyenlerin yanı sıra, önemli görüşmeler esnasında veya kafa dinlemeye ihtiyaç duyulan zamanlarda hayat kurtarıyor. Android 6.0.1 Marshmallow‘u test eden bir Reddit kullanıcısının belirttiğine göre, bu özelliği yeni sürümde göremeyeceğiz.

Android 6.0.1 Marshmallow sürümü "rahatsız etmeyin" fonksiyonundan mahrum kalıyor.

Android 5.1’den önceki sürümlerde, bildirimlerden kurtulmak için ses düzeyini alçaltmaktan başka çaremiz yoktu. Lollipop ile birlikte gelen bildirim kontrol yönteminin neden kaldırıldığı halen açıklanmadı. Bildirim engelleme özelliğini kaybeden 6.0.1 Marshmallow kullanıcıları, tepki olarak sosyal medya platformlarında seslerini duyurmaya başladılar. Umarız Google bizleri “do not disturb” seçeneğinden kalıcı olarak mahrum bırakmaz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.