AOC AGON AG241QG ve AG241QX tanıtıldı

AOC iki yeni QHD oyuncu monitörüyle AGON serisini güçlendirdi. AG241QG ve AG241QX kod adlı monitörlerin özelliklerine göz atalım.

AOC, Premium AGON serisinde QHD çözünürlüğe sahip ilk 24 inç monitörlerini piyasaya sundu. AG241QG modeli 165 Hz yenileme hızı, NVIDIA G-Sync ve NVIDIA ULMB teknolojileriyle gelirken, AG241QX modeli 144 Hz’lik yenileme hızı ve Adaptive-Sync teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 1 ms’lik tepki süresiyle birlikte, bu özellikler iki monitörün de tüm oyunları tutukluluk, yırtılma ve bulanıklık olmadan göstermesini sağlıyor. Böylelikle iki model de tutkulu ve fazlasıyla rekabetçi oyuncuları hedef alıyor ve onların oyunların mümkün olan en uç noktasını tecrübe etme isteklerini karşılıyor.

Geniş yelpazedeki konfor özellikleri de AGON oyun monitörlerinin premium sınıfına katkı sağlıyor. AG241QG ve AG241QX’de bulunan AOC Ergo Dial Base sayesinde, kullanıcılar uzun oyun seanslarında kondisyonlarını korumak için ekranlarını kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyorlar. Bu fonksiyonlar, istenilen yükseklik seviyesini ayarlamak için düşünülmüş bir ölçünün yanında, eğilme ve sağa-sola dönme ayarlarını da kapsıyor.

aoc-agon-AG241QX

Gözler için konfor, şüphesiz rekabette sonuna dek dayanmak kadar önemli. İşte bu yüzden, hem AG241QG hem de AG241QX’de bulunan AOC’nin Flicker-Free Teknolojisi gözlerdeki rahatsızlık ve yorgunluğu azaltmak için titremeyi en aza indirir. Adaptive-Sync modeli, Düşük Mavi Işık modunda (Low Blue Light) ise gözleriniz için zararlı mavi ışığı renk kalitesinden ödün vermeden azaltır.

Bunlara ek olarak AG241QX’in oyuncular için özellikleri, AOC (Düşük Giriş Gecikmesi) Low Input Lag, AOC Gölge Kontrolu (Shadow Control) ve AOC Ayar (Settings) KeyPad’indeki AOC Oyun Modu‘nu (Game Mode) içeriyor. Low Input Lag sayesinde, oyuncular verdikleri komutların gecikme olmadan uygulanacağından emin oluyor. AOC Shadow Control ise, seçilen bölgelerde daha iyi bir görüntü için hızlı kontrast ayarı sağlıyor, bunu yaparken de mevcut dengeli ekran kısımlarını bozmuyor. AOC Ayar KeyPad’i, çeşitli görüntü ayarları arasında seçim yapmak için mükemmel bir araç. Yapılan ayarları kaydetmek ve onları istenildiği zaman aktive etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

AOC AGON AG241QX Ağustos ayında 399 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatından, AOC AGON AG241QG ise Eylül’de 539 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatından piyasada bulunabilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.