AOC U2777PQU ve U3277PWQU 4K UHD ekranların fiyatı ve çıkış tarihi

AOC U2777PQU ve U3277PWQU monitörler, 4K UHD görüntü kalitesini dev ekranda sunuyor

Ekran piyasasının küresel markalarından AOC, ödüllü 77 Serisi’ne birinci sınıf, iki yeni 4K UHD ekran ekliyor. 3840 x 2160 piksellik 68.6 cm (27″) ölçüsündeki AOC U2777PQU ve 81.2 cm (31.5″) ölçüsündeki AOC U3277PWQU, Full HD’nin dört katı, ultra keskin çözünürlüğü ile ince ayrıntılara sahip görüntüler üretiyor. Ekranların piksel yoğunluğunun yüksek olması sayesinde, artık kullanıcılar masa üstünde daha fazla üretkenlik sağlayan, daha geniş çalışma alanlarını iple çekebilirler. Üstelik mükemmel görüntü kalitesinin yanı sıra, kapsamlı ergonomik özellikleri ve AOC Flicker-Free teknolojisi de, bu şık monitörü net ve ayrıntılı görüntüler arayan, ama aynı zamanda da daha sağlıklı ve daha fazla esenlik sağlayan rahat bir monitör kurulumunu isteyen tüm kullanıcılar için uygun kılıyor.

AOC U2777PQU 27 inç 4K UHD monitörün fiyatı ve özellikleri duyuruldu - CihazTV
4K UHD çözünürlüklü 27 inçlik AOC U2777PQU

Ayrıntılı, net ve canlı görüntüler

Yüksek kaliteli IPS paneline sahip AOC U2777PQU (27 inçlik) ve yine yüksek kaliteli AMVA panele sahip AOC U3277PWQU (31.5 inçlik), 4K UHD çözünürlüğe (3840 x 2160 piksel) ve 16:9 görüntü oranına sahipler. Monitörler, 1 milyardan fazla renk (Gerçek 8-bit+FRC) ve sRGB renk gamının %100’ü ile canlı görüntüler üretirler.

AOC’nin U3277PWQU modelindeki AMVA paneli, daha da iyi sonuçlar için NTSC’nin %95’i oranında daha da geniş bir renk gamı sunar. Üstelik yüksek çözünürlükleri de masa üstünde daha fazla çalışma alanı sağlar. Sonuç olarak, grafik tasarımcılar ya da fotoğrafçılar, yakınlaştırıp uzaklaştırmaya gerek duymadan, örneğin dijital bir görüntünün ayrıntılarını dört kat daha fazla olacak şekilde deneyimleyebilirler, böylece profesyonel görüntü düzenleme daha eğlenceli ve doğru olur. Benzer biçimde, veri yoğun ya da çoklu uygulamalarla çalışan kullanıcılar da, AOC U2777PQU modelinin neredeyse çerçevesiz panelinde daha da vurgulanan geniş ekran alanından yararlanabilirler.

Geniş görüntüleme açıları, neredeyse her açıdan iyi bir renk tutarlı sağlar. İşte bu yüzden ekranların ikisi de, monitörlere çoklu perspektiflerden bakılacak ofis ortamlarına da çok uygundur. Yine de her modelde bulunan 60 Hz yenileme hızı ve kısa tepki süresi, ekranların canlı 4K görsellerinden yararlanacak oyun tutkunları için de eşit derecede cazip olmasını sağlar.

AOC U3277PWQU 31,5 inç 4K UHD monitörün fiyatı ve özellikleri duyuruldu - CihazTV
Geniş ekran, gerçekçi renkler: U3277PWQU

Rahat ve üretken bir çalışma deneyimi

AOC U2777PQU ve AOC U3277PWQU modelleri, kullanıcılara rahat bir çalışma deneyimi sunan çoklu ergonomik özelliklerle donatıldı. Her ekranda, özellikle daha uzun çalışma süreleri boyunca daha fazla rahatlık için ekranı her bireyin oturma tercihlerine göre ayarlamayı sağlayan yükseklik ayarı, sağa sola dönme, rotasyon ve eğilme seçenekleri bulunuyor.

Flicker-Free teknolojisi ise ekran titreşimini azaltmak için monitörün parlaklığını düzenleyerek gözlerdeki rahatsızlığı ve yorgunluğu azaltıyor. Her iki ekran da geniş bağlantı yelpazesine sahip, böylece kullanıcıların çeşitli cihazlara bağlanması mümkün. DisplayPort, HDMI 2.0, DVI ve VGA’nın dışında, her modelde hızlı veri transferini ve mobil cihazların hızlı şarjını sağlayan USB 3.0 konektörler var.

Daha fazla üretkenlik içinse, U3277PWQU modeli, kullanıcıların bir ara pencere ya da ayrı bir ekran yoluyla aynı anda iki farklı kaynaktan içerik görüntülemesini sağlayan PiP (Picture-in-Picture) ve PbP (Picture-by-Picture) işlevleriyle de donatıldı. 4K UHD çözünürlük de, her iki kaynaktan gelen görüntülerin yüksek ayrıntılı olmasını sağlarak çoklu görev yürütmeyi hiç olmadığı kadar kolay bir hale getiriyor.

AOC U2777PQU ve U3277PWQU 4K UHD monitörlerin çıkış tarihi ve fiyatı

AOC U2777PQU ve U3277PWQU modelleri, 2016 yılının Eylül ayında piyasada bulunacabilecek. Üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatları ise 579 USD ve 629 USD. Bütün ekranlarında olduğu gibi, bu modellerde de AOC yerinde değişim hizmetini de içeren 3 yıl garanti sunuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.