Apple AirPods kaybolursa ne olacak?

Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı Apple AirPods satışa çıktı. Peki kaybolmaya oldukça müsait olan bu kulaklık kaybolursa ne olacak?

Apple‘ın tamamen kablosuz yapısı ve biraz pahalı fiyatıyla ses getiren yeni kulaklığı Apple AirPods geçtiğimiz günlerde satışa çıkmıştı. Kulaklıkla ilgili akıllara gelen bir soru da, kaybolmaya oldukça müsait olan ürünün kaybolması haline ne olacağı.

Konuyla ilgili Apple‘ın resmi servis dökümantasyonları, bu konuya açıklık getiriyor. Yurtdışında 159 dolar fiyat etiketiyle alıcı bulan kulaklık, bir yıllık garanti ile satılıyor. Ancak bu garanti, tahmin edebileceğiniz gibi olası batarya veya ses problemlerini kapsıyor.

Apple AirPods

Kulaklığı kaybetmeniz veya farklı bir zarar vermeniz durumunda ise Apple, servis veya değişim ücreti olarak sizden 69 dolar talep edecek. Yani bir başka değişle, kulaklığınızı veya bataryalı kılıfı kaybettiğinzde neredeyse satış AirPods fiyatının yarısı kadar ücret ödemeniz gerecek.

Apple AirPods özelliklerini hatırlayacak olursak tamamen kablosuz bir yapıda karşımıza çıkan ürün, şirketin özel W1 işlemcisini kullanıyor. Tek bir şarjla 5 saat kullanım imkânı sunan ürünün Türkiye fiyatı ise 779 TL olarak belirlendi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.