Apple, iPhone 6 ve iPhone 6s için pilli kılıf üretti

Apple bugüne kadar hiç yapmadığı bir şeyi yaptı ve ilk pilli iPhone kılıfını üretti. Karşınızda “Smart Battery Case”

Yıllardır daha ince iPhone modelleri üretmek için büyük çaba gösteren ve incelikten taviz vermemek adına düşük kapasiteli pillere yer veren Apple, şaşırtıcı bir hamle yaptı. Smart Battery Case adlı pilli iPhone kılıfı bugün tanıtıldı ve piyasaya sürüldü. Kömür grisi ve beyaz renk seçenekleriyle satışa çıkan pilli kılıf, iPhone 6s’in konuşma süresini 25 saate, video oynatma süresini 20 saate, LTE ağ üzerinden internet kullanım süresiniyse 18 saate yükseltiyor. Dikkatinizi çekelim, bu süreler cihazın mevcut kullanım sürelerine eklenen ekstra süreler değil. iPhone 6s Smart Battery Case alanlar, telefonlarının piliyle birlikte bu sürelere erişecekler.

Capture

Smart Battery Case, iPhone 6s’in gövdesiyle tam uyumluluk sağlıyor ve Lightning yuvası ile şarj oluyor. Bu da resmi Apple dock’larıyla uyumsuzluk sorunu yaşanmayacağı anlamına geliyor. Kullanıcılar iPhone ile kılıfı aynı anda şarj edebiliyor ve Apple’ın açıklamasına göre bu cihazda “Akıllı pil durumu” özelliği bulunuyor. Akıllı pil durumu özelliği sayesinde iPhone 6s’in kilit ekranı ve bildirim merkezinde kılıfın pil ömrünü görebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece iPhone 6 ve iPhone 6s ile uyumlu olan Apple Smart Battery Case, ülkemizde tam 379TL fiyatla satılıyor. Bu yeni kılıf hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümümüzde paylaşabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.