Apple TV Plus ücretli video servisi tanıtıldı

Apple yeni hizmetiyle Netflix ve benzeri online yayıncılara rakip oluyor. Apple TV Plus Türkiye dahil 100’den fazla ülkede faaliyete geçecek.

Apple‘ın bugün (25.03.2019) itibarıyla San Francisco’da gerçekleştirdiği Show Time etkinliğinin yıldızı Apple TV Plus oldu. Tıpkı Netflix gibi kullanıcıların paralı üye olarak hem TV kanallarını hem sinema filmlerini hem de özel yapım dizi ve filmleri izleyebileceği TV Plus, 2019 yılının Sonbahar mevsiminde 100’den fazla ülkede aktif olacak.

Dünyanın en yaratıcı senaristlerinin yeni evi

Yapılan sunumda Apple, yeni servisi Apple TV+ için “Dünyanın en yaratıcı senaristlerinin yeni evi” şeklinde bir nitelendirme yaptı. Bu doğrultuda Apple, özel yapım diziler, filmler ve belgeseller için kapılarını sonuna kadar açtığını vurguladı. Firmanın resmi YouTube sayfasında paylaşılan “The Storytellers Behind Apple TV+” adlı videoda birçok ünlü oyuncu ve yönetmene söz verildi. Bu videoyu sayfamızın üst kısmındaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Apple TV+ hizmeti tamamen reklamsız bir hizmet olacak ve içerisindeki videoları ister çevrimiçi ister çevrimdışı (indirerek) izleyebileceksiniz. Apple’ın bu özel hizmetinden faydalanmak için iOS, Mac, Roku, Fire TV ve bunlara ek olarak birçok televizyon markasının içerisindeki uygulama mağazalarından Apple TV uygulamasını indirmeniz yeterli olacak.

Apple TV Plus içerisinde özellikle Amerikan izleyicilerin dikkatini çekecek birçok kanal bulunacağı açıkça belirtildi. Bu hizmetin Türkiye’de de izleyicilerin beğenisine sunulacağı belirtiliyor. Apple’ın yeni Netflix rakibi hakkında daha detaylı bilgiler için bu yılın Sonbahar mevsimini beklememiz gerekecek.