ASUS Live, internetsiz HD kalitesinde televizyon izletiyor

ASUS Live, Brezilya’da satışa sunuldu ve bu cihaz önemli bir değişiklik haricinde ASUS ZenFone Go ile neredeyse aynı özellikleri paylaşıyor

Tayvanlı teknoloji geliştiricisi ASUS’un yeni akıllı telefonu, yalnızca Güney Amerika ülkelerinde satışa sunulacak. ASUS Live adı verilen cihaz Brezilya’da tanıtıldı ve sahip olduğu teknik özellikler, alım gücü düşük kullanıcıların tercih edeceği türden.

ASUS Live’in kalbinde, dört çekirdekli MediaTek MT6580 mobil işlemci bulunuyor. Android 5.1 işletim sistemli cihaz, 2 GB RAM ve microSD kartla genişletilebilen 16 GB dahili depolama içeriyor.

ASUS Live giriş seviyesi Android akıllı telefon

Bu akıllı telefonun çoğu özelliği ASUS ZenFone Go ile bire bir örtüşüyor. Go’nun 2 megapiksel selfie kamerasını ve 8 megapiksel arka kamerasını ödünç alan Live’in pil kapasitesi yalnızca 2070 mAh.

Akıllı telefon ve HD televizyon bir arada

Çift SIM desteği sunduğu söylenen 5 inç 720p IPS kapasitif dokunmatik ekranlı Android akıllı telefonun ZenFone Go’da sunulmayan bir özelliğe sahip. Bu cihaz dahili televizyon alıcısı sayesinde HD kalitesinde yayın yapan kanalları izlemeyi sağlıyor.

Live ile internet bağlantısı kullanmadan HD televizyon izleyebilirsiniz

ASUS Live sahipleri internet bağlantısına ihtiyaç duymadan, kotalarını bitirmeden televizyon izleyecekler. Zengin renk seçenekleriyle piyasaya sürüleceği açıklanan cihaz, 211 dolar fiyatla mavi, pembe ve sarı renklerde temin edilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.