ASUS Prime X299 Edition 30 Anakart Tanıtıldı

ASUS Prime X299 Edition 30 Anakart, donanım dünyasının efsane markası ASUS’un 30. yılına özel olarak üretildi.

ASUS Prime X299 Edition 30 anakart bugün Computex 2019 fuarında tanıtıldı. ASUS firmasının 30. yılına özel olarak üretilen bu üst düzey anakart her açıdan en üst seviye teknolojilerle donatıldı. Anakartın öne çıkan özellikleri arasında LiveDash OLED ekran, estetik tasarım, üç tane M.2 yuvası, Wi-Fi 6 bağlantısı, 5 G LAN bağlantısı ve Thunderbold 3 girişi dikkat çekiyor.

İlginizi çekebilir: Palit GeForce GTX 1660 Ti Dual incelemesi (Video)

Intel Skylake-X işlemciler için canavar gibi bir anakart

Üzerinde üç adet tam boyutlu PCIe 3.0 yuvası bulunan anakart üçlü SLI ya da Crossfire dizilimleri yapmak için ideal yapıda. Intel Skylake-X işlemcileri çalıştırabilen anakart üst seviye Intel konfigürasyon toplamak isteyenler için piyasadaki en iyi seçeneklerden biri olacak. Bu anakart Intel Core i9-9980XE gibi ekstrem işlemcileri çalıştırabilecek teknolojiyi bünyesinde barındırıyor.

Toplam üç adet M.2 yuvasına sahip olan ASUS Prime X299 Edition 30 anakart, sekiz adet SATA yuvasına ve Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahip. 2x 8 pin 12V olarak toplam 16 pinli işlemci güç girişi sunan anakart overclock tutkunları için zengin olanaklar sağlıyor. Bu anakarta 128 GB’a kadar RAM takılabiliyor ve takılan RAM’ler 4266 MHz’e kadar overclock yapılabiliyor.

Tüm bu üst düzey özelliklerin maliyeti ise tahmin edebileceğiniz üzere hiç ucuz olmayacaktır. Bu anakartın fiyatı ve çıkış tarihi şimdilik bilinmiyor.