ASUS ROG Swift PG258Q: 244 Hz oyuncu monitörü

ASUS ROG Swift PG258Q, özellikle 244 Hz tazeleme hızıyla oyuncuların rüyalarını süsleyecek gibi görünüyor. Cihaz, önümüzdeki ay itibarıyla satışta olacak.

Günümüzde 144 Hz tazeleme oranı, G-Sync veya FreeSync teknolojilerini bünyesinde barındıran üst düzey oyuncu monitörleri pazarda kendisine yer buluyor. Teknoloji geliştikçe tazeleme oranlarında yavaş yavaş daha ileriye gidildiğini görüyoruz. Bunun son örneği de 244 Hz tazeleme oranıyla dikkat çeken ASUS ROG Swift PG258Q.

24.5 inç ekran boyutuna sahip ASUS ROG Swift PG258Q, Full HD çözünürlük kullanıyor ve 244 Hz tazeleme hızıyla oyunlardaki hız hissiyatını sonuna kadar yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Özellikle eSpor alanında kullanılması ön görülen monitör, CS:GO ve Overwatch gibi oyunlar için biçilmiş kaftan.

ASUS ROG Swift PG258Q

İçerisinde Nvidia‘nın “Ultra Low Motion Blur” teknolojisini de barındıran modelde, bu sayede hareket bulanıklığı sorununun önüne geçiliyor. Cihazın tasarımına baktığımızda ise ince çerçeveli yapı ve arka tarafta Republic of Gamers logosu dikkat çekiyor.

Monitörün içerisinde yarış, RPG/RTS, FPS, sinema ve sRGB gibi farklı kullanım modları yer alıyor. Bunun yanı sıra direkt olarak oyunculara hitap eden ekran üzerinde zamanlayıcı ve FPS sayacı yan yazılım desteği de sunuluyor.

Önümüzdeki ay itibarıyla satışına başlanacak cihazın fiyatıyla ilgili şimdilik bir bilgi yer almıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.