ASUS ZenFone 2 Laser, odaklama hızıyla iddialı

ASUS ZenFone 2 Laser, lazerli otomatik odaklama teknolojisi ile kullanıcıların yalnızca 0,03 saniye içerinde net çekimler yapmasını sağlıyor

ASUS’un Ekim ayında Türkiye’deki kullanıcılar ile tanıştırdığı ZenFone 2 Laser akıllı telefonu güçlü işlemci ve RAM performansı dışında lazer fotoğraf çekim teknolojisiyle de fotoğraf tutkunlarının dikkatini çekiyor.

Yeni ZenFone 2 Laser, 13MP PixelMaster kamerasında bulunan f/2.0 büyük açılı merceği ile sıfır deklanşör gecikmesi sağlayarak yüksek kalitede büyüleyici çekim imkanı sunuyor. Lazer bazlı otomatik odaklama teknolojisi de kullanıcıların yalnızca 0,03 saniye içerinde muhteşem netlikte çekimler yapması mümkün hale geliyor.

zenfone-2-laser-otomatik-odaklama-4

PixelMaster’ın “Düşük Işık” modu ise piksel birleştirme teknolojisini kullanarak geceleri ya da düşük ışık ortamında flaşa gerek olmaksızın %400’e varan daha aydınlık çekimler yapılmasına imkan veriyor. Bunun yanı sıra ZenFone 2 Laser, sahip olduğu Real Tone flaş ile fotoğraflarda sıcak ve doğru renk tonlarını da ortaya çıkarıyor.

ZenFone 2 Laser’in PixelMaster kamerası Süper HDR (Ters Işık) modu ile gün batımı gibi zorlayıcı sahnelerde dahi canlı fotoğraf çekimi yapılmasını sağlıyor. Piksel zenginleştirici teknolojisi ise kontrastı %400’e kadar artırarak ön plandaki nesnelerin gölgeler içerisinde kaybolmadan daha net bir şekilde gösteriyor.

zenfone-2-laser-otomatik-odaklama-3

Kamera üzerinde ISO ve objektif hızı gibi ayarları el ile ayarlamak isteyenler için de El ile Ayar modu kullanıcılara, akıllı telefonlarında DSLR benzeri bir deneyim getiriyor.

Kaliteli fotoğraf çekimin güçlü altyapısı

zenfone-2-laser-otomatik-odaklama

ZenFone 2 Laser, tüm modellerinde kullanılan Gorilla Glass 4 cam ile güçlendirilmiş HD ekran teknolojisi ve 400nits parlaklık sayesinde kullanıcıların çektikleri fotoğrafları en gerçek tonlarda görmesini sağlıyor. Telefonun ASUS TruVivid teknolojisi parlak, canlı renkler ve %72’ye varan ekran-gövde oranı ile görüntü performansını üst seviyelere çıkarıyor.

Gorilla Glass 4, ZenFone 2 Laser’in ekranının düşmelere karşı önceki modellerine kıyasla iki kat daha dayanıklı ve genel olarak 2,5 kat daha sağlam olduğu anlamına gelirken bu cam sayesinde ekranın günlük kullanımda kırılma ihtimali ise %85 azalıyor.

zenfone-2-laser-otomatik-odaklama-2

Mikroskobik düzeydeki parmak izi önleyici kaplama, çizik ve lekelenmeleri en düşük seviyelere çekerek of ZenFone 2 Laser’in ekranına mükemmel derecede bir parlaklık katıyor. Telefonun fotoğraf çekim performansını bu denli artıran güçlü donanım altyapısı 2GB’lık hızlı bellek ve 64-bit Qualcomm® Snapdragon™ işlemci üzerine inşa edildi.

  • ZenFone 2 Laser 5 inç (ZE500KL) 1.2 GHz/2GB 16GB ROM: 799TL
  • ZenFone 2 Laser 5,5 inç (ZE550KL) 1.2 GHz/2GB 16GB ROM: 899TL
  • ZenFone 2 Laser 6 inç (ZE600KL) 1.5 GHz/2GB 16GB ROM: 1.099TL

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.