ASUS ZenFone Zoom Çin’de satışa sunuldu

ASUS ZenFone Zoom, Çinli teknoloji tüketicilerinin beğenisine sunuldu

Tayvanlı teknoloji ürünleri markası ASUS, ZenFone serisi akıllı telefonlarıyla dünya çapında başarı yakaladı. Şirketin en yeni Android cihazları arasında yer alan ZenFone 2, ZenFone 2 Laser ve ZenFone Selfie, Türkiye’de de oldukça popüler.

ZenFone 2 modeliyle ilk olarak Las Vegas’ta düzenlenen CES 2015 fuarında tanışmıştık. 4 GB LPDDR3 RAM içeren ilk akıllı telefon olmasıyla performans iddiasını üst düzeye taşıyan ZenFone 2, optik zoom özellikli ZenFone Zoom adlı modelle yan yana sergilenmişti. 2015 yılının sonuna ulaştığımız Aralık ayında, Dünya’da ve Türkiye’de pek çok kullanıcı ZenFone 2’nin akıcı arayüzünün keyfini sürüyor. Fakat ZenFone Zoom’un tüketiciyle buluşması bu haftaya kadar gecikti.

asus-zenfone-zoom-fiyat-teknik-ozellikler-cikis-tarihi-2

Kasım ayında Çin’in akıllı telefon onay kurumundan geçen ZenFone Zoom, bizleri uzunca bir süre bekletmesinin ardından nihayet satışa sunuldu. Ürünün teknik özellikleri ZenFone 2’ye oldukça benziyor. 5,5 inç Full HD IPS ekranla donatılan akıllı telefon, 4 GB RAM, 2,5 GHz Intel Atom Z3590 işlemci içeriyor ve 64 GB ile 128 GB dahili hafıza seçenekleriyle temin ediliyor.

ASUS ZenFone Zoom, 4.5G mobil internetle uyumlu olduğundan, Türkiye’ye geldiğinde güncelliğini koruyacak. 3000 mAh bataryalı cihazın 64GB dahili hafızalı sürümü 433 dolar fiyatla satışa sunuldu. 128GB depoalma alanına sahip Zoom modeli için 495 dolar ödenmesi gerekiyor.

asus-zenfone-zoom-fiyat-teknik-ozellikler-cikis-tarihi

Saydığımız fiyatlar, cihazın kamera özellikleri için az bile sayılır. 13 megapiksel SmartFSI kamera sensörü içeren ZenFone Zoom, 10 elementli lensiyle 3 kat optik yakınlaştırma yapıyor. Bu özelliğiyle sektördeki ilklerden birini gerçekleştiren Zoom’un Türkiye’deki fiyatı ve çıkış tarihi henüz kesinlik kazanmadı.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.