ASUS ZenWatch 2 tanıtıldı!

ASUS’un su geçirmez ve uygun fiyatlı Android Wear akıllı saati ZenWatch 2 resmi olarak tanıtıldı.

İlk ASUS ZenWatch; uygun fiyatı, şık tasarımı ve üst seviye teknik özellikleriyle akıllı saat pazarında iddialı bir giriş yapmıştı. Bizler ASUS ZenWatch’u Türkiye’de satışta göremedik ama firma bu saat üzerinden epey iyi yorumlar aldı. Şimdi gündemde ASUS ZenWatch 2 var. Tıpkı ilk ZenWatch gibi, güçlü teknik özellikleri ve şık tasarımı uygun fiyatla bizlere sunacak olan ZenWatch 2, ASUS tarafından resmi olarak tanıtıldı.

İki farklı boyut seçeneğine, gümüş, gunmetal ve gül altın renk seçeneklerine, 18 farklı kayışa ve 50 farklı özgün saat arayüzü tasarıma sahip olan ASUS ZenWatch 2, IP67 dayanıklılık sertifikasıyla 1 metre derinlikteki suda yarım saat kalsa bile su geçirmiyor. Saat ayrıca toza dayanıklılık özelliğine de sahip.

İki farklı boyut seçeneği

ASUS ZenWatch 2’de 49mm ve 45mm boyut seçeneklerinde, Corning Gorilla Glass 3 camlı kavisli AMOLED ekran yer alıyor. Gücünü Qualcomm Snapdragon 400 yongasetinden alan akıllı saat, Android ve iOS cihazlarla sesli komut imkanı dahil olmak üzere uyumluluk sağlıyor. Tam teşekküllü bir aktivite takipçisi olarak nitelendirilen ASUS ZenWatch 2, adım sayıyor, aktivite sürenizi ölçüyor, kaç kalori yaktığınızı hesaplıyor ve spor başarımlarınızı ne derecede gerçekleştirdiğinizi size hatırlatıyor.

asus-zenwatch-2-modelleri-cihaztv

Saatten saate iletişim özelliği bulunan ASUS ZenWatch 2, arkadaşlarınızla yakın mesafeden emoji alışverişi yapmanıza olanak tanıyor. Cihazda bulunan Smart Assistant (Akıllı Asistan) yazılımı, akıllı telefonunuzu ortaya çıkarmadan tüm bildirimlere bakmanızı, sesli komutlarla onlara yanıtlar vermenizi, çok çeşitli ZenUI uygulamalarını kullanmanızı ve aramalar yapabilmenizi mümkün kılıyor.

ASUS ZenWatch 2, Ekim ayından itibaren 149€ fiyatla Avrupa’da satışa çıkıyor. Bu ilgi çekici akıllı saati ülkemizde görebilecek miyiz çok merak ediyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.