Autodesk Dijital Tasarım Kampı’nda drone tasarımları yarıştı

“Autodesk Dijital Tasarım Kampı” kapsamında düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu.

Autodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin (ENTA) Aralık ayında endüstriyel tasarım öğrencilerine yönelik düzenlediği “Autodesk Dijital Tasarım Kampı” kapsamında düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Almila Ek, Marmara Üniversitesi’nden Onur Argun ve Kadir Has Üniversitesi’nden Uğurcan Akın’dan oluşan ekip, tasarladıkları “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone” modeli ile birincilik ödülünü kazandı.

autodesk-enta-drone-2

19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde İstanbul’daki tüm üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı’na 14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisi katıldı. Etkinliğin ilk gününde Autodesk’in yeni nesil 3B tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verilen öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3B tasarım teknolojilerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. 3 boyutlu insansız araç (drone) modelleri tasarımlarının rekabet ettiği yarışmada dereceye giren ekipler şöyle:

autodesk-enta-drone-3

Birincilik Ödülü

Almila Ek – Bahçeşehir Üniversitesi
Onur Argun – Marmara Üniversitesi
Uğurcan Akın – Kadir Has Üniversitesi

İkincilik Ödülü

Serra Özçelik – Marmara Üniversitesi
Ayça Akyıldız – Marmara Üniversitesi
Onur Çavdar – Marmara Üniversitesi
Tina Paknahad – Marmara Üniversitesi

Üçüncülük Ödülü

Melike Uyanık – Doğuş Üniversitesi
Taylan Soytemiz – Kadir Has Üniversitesi
Ahmet İbrahim Polat – Melikşah Üniversitesi

Mansiyon

Yunus Babur – Aydın Üniversitesi
Can Fırat – Aydın Üniversitesi
Can Mert Kösele – Işık Üniversitesi

Yarışmada dereceye giren ekipler toplam 3.150 TL değerinde maddi ödül kazanırken, etkinliği tamamlayan katılımcılar ayrıca Autodesk tarafından uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikası alacaklar.

autodesk-fusion-360

Autodesk diğer tüm profesyonel tasarım araçları gibi, Autodesk Fusion 360’ı da tüm öğrenci, öğretmen ve eğitim kurumlarına ücretsiz sunuyor. Fusion 360 ve diğer 3B tasarım araçlarına yönelik Türkçe öğrenme içeriklerine www.tasarimveteknik.com adresindeki Autodesk Türkiye eğitim ve öğrenme portalından ücretsiz olarak erişilebiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.