Autodesk ve Siemens yazılımda uyum için ortaklığa imza attı

Autodesk ve Siemens’in, yazılım birlikte işlerliğini artırmak için gerçekleştirdiği işbirliği, hem üretici maliyetlerini azaltacak hem de veri paylaşımını daha verimli hale getirecek

Autodesk ve Siemens, üreticilerin ürün geliştirme yazılım uygulamalarının birbiriyle uyumlu olmamasından kaynaklanan maliyetleri azaltmak ve potansiyel veri bütünlüğü problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla birlikte işlerlik anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Autodesk ve Siemens’in Ürün Yaşam Döngüsü (PLM) yazılım iş birimleri, şirketlerinin yazılım konusunda birlikte işlerliğini güçlendirmek için çalışacaklar. İşbirliği, iki bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılım liderinin veri paylaşımını kolaylaştırmalarını ve çoklu CAD ortamlarına sahip kurumlarda maliyetleri azaltmalarını sağlayacak.

Günümüz iş dünyasında yaşanan yoğun rekabet; üreticileri yüksek kaliteli ürünleri pazara daha hızlı, tüketicilere daha verimli ve düşük maliyetle sunma konusunda büyük bir baskı altında bırakıyor. Birçok şirket farklı CAD yazılım tedarikçilerinden sağlanan çeşitli çözümleri kullanıyor. Bu çoklu CAD ortamları, aynı şirket içinde departmanlar arasında olabildiği gibi, harici ortaklar ve tedarik zinciri dahilinde de yer alabiliyor. Bu işleyişten dolayı CAD yazılımları arasındaki birlikte işlerlik, tasarım ve mühendislik yazılımlarından faydalanan kullanıcılar için kritik bir problem yaratırken, üreticiler için de üstesinden gelinmesi gereken önemli bir konu olarak öne çıkıyor.

autodesk-ve-siemens-yazilimda-birlikte-islerlik-anlasmasi-imzaladi-2

Autodesk – Siemens işbirliği, bu ortamların desteklenmesiyle ilgili genel efor ve maliyetleri azaltmayı hedefliyor. Özellikle Autodesk ve Siemens yazılımları arasında birlikte işlerliğin sağlanması, ilgili yazılımların bir arada kullanıldığı birçok durumu iyileştirecek. Anlaşmaya göre iki şirket birlikte çalışabilen ürünler geliştirmek üzere araç takımı teknolojileri ve son kullanıcı yazılım uygulamalarını paylaşacaklar.

Autodesk Üretim Stratejisi ve Pazarlaması Genel Başkan Yardımcısı Lisa Campbell, “Birlikte işlerlik, imalat sektöründeki kurumlar için büyük bir zorluk. Autodesk olarak teknoloji platformlarımızı kullanarak gittikçe daha açık bir ortam yaratmak için çalışıyoruz. Müşterilerimizin iş akışlarında birçok ürün kullandıklarını biliyoruz. Onlara işlerini yapmaları için gereken esnekliği sağlamak birinci önceliğimiz” diye konuştu.

Siemens PLM Yazılım Strateji Başkan Yardımcısı Dr. Stefan Jockusch da, “Çeşitli CAD sistemleri arasındaki uyumsuzluk, dünya genelinde üreticileri etkileyen önemli bir sorun. Bu sorun arabadan uçağa, telefonlardan golf sopalarına kadar üterilen birçok ürünün maliyetinin artmasına sebep olabiliyor. Siemens olarak birlikte işlerliği güçlendiren geniş bir yazılım yelpazesiyle birlikte çalışırlığı engelleyen bu uyumsuzluğun çözülmesine öncülük ettik. Autodesk ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma; açıklığı ve birlikte çalışırlılığı artırma ve işbirliğini kolaylaştırarak küresel üretim endüstrisi için maliyetleri azaltma vizyonumuz dahilinde yeni ve olumlu bir adım” dedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.